Na koho si při natáčení nejvíce vzpomínáte, s kým se vám dobře povídalo třeba i mimo záběry kamer?
V celém seriálu hrálo spoustu vynikajících českých herců, bohužel velká část už jich není mezi námi. Těžko mezi nimi vybrat toho nejmilejšího. Tehdy mi bylo devatenáct let a všichni se ke mně skvěle chovali. Když přišel pan Menšík do maskérny, kde mě líčili a česali, zvolal: „Kde je ta Arabela? Arabelo, kde jsi? Jen jsem pípla: „Tady.“ „No, holka, vstávej, já jsem Láďa!“ A tak jsem se s ním seznámila. Byl to můj kolega, kamarád i otec. Několik večerů jsem strávila s panem Brodským, Menšíkem, Lábusem a hned: „Dáš si panáka?“ Já nejdříve nevěděla, co to je a pak jsem se naučila pít fernet.

Před lety jste odešla z československé republiky, kdy to přesně bylo?
V roce osmdesát sedm jsem se vdala do Německa. Mám čtyři děti Se mnou sem přijela moje nejmladší dcera devítiletá Sofie.

Jak vám Arabela změnila život?
Hrála jsem několik let v bratislavském divadle, točila jsem hodně filmů i pohádek. O tom se ale nepíše. Jeden režisér mi řekl, že jsem pořád princezna Arabela. Takže už jí zůstanu a asi umřu taky jako princezna Arabela.

Vzpomínáte si na nějakou nepříjemnou scénu?
Měla jsem se potopit do vodnické říše. Vltava je ale studená i v létě. Bála jsem se do té vody skočit, abych se neutopila. Pan režisér mi řekl, že tam jsou potápěči a ti mne vytáhnou. Než jsem tam skočila, měla jsem volat o pomoc. Poprvně jsem křičela ještě něž se rozjely kamery. Proto jsem se musela převléct a skočit do vody ještě jednou.

Proč je tady vystavený jenom jeden prsten, když jich bylo několik?
Byly čtyři, nebo dokonce pět. Při natáčení se postupně poztrácely. Prý je jeden dobře schovaný na Barandově. Tady je vystavený až z druhé série natáčení, ale je téměř stejný.

Jak se udělalo ve filmu to, když někdo zatočil prstenem a proměnil se třeba v havrana?
V seriálu bylo mnoho náročných triků. Je hodnotný právě tím, že už to tenkrát dokázali lidé natočit. Teď už jsou jiné technické možnosti. Když jsem zatočila prstenem, zůstala jsem bez hnutí stát. Kamera se zastavila. Já jsem odešla, na mé místo se postavila například holubička a kamera se rozjela. Pak se film spojil. Prstýnek byl ještě zvlášť osvětlený a pěkně se lesknul.

Kdo hrál Fantomase?
V první sérii František Peterka, který hrál Krakonoše v Krkonošských pohádkách. V druhé sérii to byl Pavel Nový.

Chtěla byste mít kouzelný prsten?
Je to hrozně lákavé mít prsten, s kterým se čaruje. Ale mám mít jedno přání, nebo dvě…Člověk se ptá sám sebe: „Co bych chtěla na světě změnit? Hlavně to, aby lidé na světě nehladověli. Otočila bych prstenem. Další lidé jsou nemocní, pak bych chtěla, aby se ve světě neválčilo. Myslím, že jeden člověk by nedokázal všechno na světě změnit, vyplnit všechna přání. Proto jsem ráda, že prsten nemám.

Proč jste nehrála v druhé sérii Arabely?
Tenkrát už bylo všechno připravené, měla jsem ozkoušené i kostýmy, ale stála jsem mezi dvěma stěnami. Zastupoval mě můj producent, další producent zase zastupoval film. Ti dva se nedohodli na honoráři. Moc mě to tenkrát mrzelo. Nakonec jsem si ale řekla, že zůstanu Arabelou z první části seriálu a Miroslava Šafránková bude Arabelou z té druhé části.

Oslovovali vás fanoušci i v Německu, kde byl seriál také oblíbený?
Když se vysílal seriál tady, šel i v Německu. Měla jsem tam klub fanoušků. Ti mi psali. Dokonce jsem dostala i několik nabídek k sňatku. Pak jsem se do Německa přestěhovala a postupně se to o mně lidé dozvěděli. Teď mě i poznávají na ulici. Už nemám takový klid. Ale jem ráda, že mám tolik fanoušků.

Mluvila jste v seriálu vy, nebo vás někdo nadaboval?
Při natáčení jsem mluvila česky, ale nebylo to ono. Přišel za mnou pan režisér, zda by mi nevadilo, kdyby mě namluvila Libuše Šafránková. Souhlasila jsem a Libušce jsem to oplatila ve slovenské pohádce „Sůl nad zlato.“

Co děláte nyní?
Dala jsem se na obchodování. Vyrábím ručně malované slovenské perníčky. Manžel mě zrazoval, že si je v Německu nikdo nekoupí. Tady se prodávají jen na Vánoce. Já je dělám pro radost, k svátku, k narozeninám. Mohou se darovat místo kytičky. Já je také podepisuji. Prodávám je na hradech a zámcích v originálním slovenském kroji.

Jak se točilo prstenem, aby kouzlil?
Prstýnek jsem měla na levé ruce. Prostřední prst pravé ruky jsem dala na prstýnek a zatočila jsem s ním doleva a dolů. Při tom si přála přání, ale nikomu jsem ho neřekla.

Zamilovala jste se při natáčení do Rumburaka?
Zamilovala jsem se do Petra, ale jenom v pohádce. Jinak jsme byli moc dobří kamarádi. On byl trochu nesmělý.