„Všechny tři vystavující autorky se již v Rakovníku při nějaké příležitosti v minulosti mihly. Vloni, když jsem se setkal s paní Samohelovou, tak jsem jí nabídl, aby u nás vystavovala. Ona si asi pomyslela, že jsou u nás velké prostory, protože mě převezla a pozvala si ještě svoje dvě kamarádky,“ přibližuje okolnosti, které vedly ke vzniku výstavu, ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek.

Akademická sochařka Helena Samohelová, která se zabývá keramickou tvorbou, zapůjčila do Výstavní síně Rabasovy galerie ukázky své geometrické plastiky. Díla sochařky a keramičky Šárky Radové odkazují k existenciálním tématům.

Malířka, grafička a pedagožka Jana Budíková ve svých obrazech pro změnu pozvolna vrství dynamické barevné znaky, až vzniká živá, pestrá škála barev a gest. „Máme tu tři autorky, které jsou ve svém oboru pojmem. Jsou úplně jedineční a nepřekonatelní. Myslím si, že obzvlášť keramici musí v Rakovníku vždycky zabodovat a inspirovat mladší, kteří nezažili keramický boom,“ dodal Václav Zoubek.

Výstava bude k vidění do 25. srpna.