Páteční program zahájila v 17 hodin skupina Rí Ra a po ní vystoupily další tři kapely. V sobotu se začalo již dopoledne a jako první vystoupilo rakovnické Hradní Duo. Dalšími kapelami, které během sobotního odpoledne natěšeným příznivcům skotské kultury zahrály, byly například skupiny Dick O´ Brass, Cheer, Curlies či Claymore. Během dne se několikrát vystřídaly dudácké skupiny Bohemian Pipe Band a The Rebel Pipers a také taneční výuka klubů Caledonian club a Nessie.

Některé skupiny přijely do Kostelíka vůbec poprvé, ale byli tu i ostřílení veteráni, kteří pamatují začátky festivalu. Tak či onak vytvořily všechny kapely krásnou atmosféru, kterou si užívali jak „Skoti“ a „Skotky“ v tradičních úborech, tak i ostatní návštěvníci.

Po oba dva dny byla pro návštěvníky připravena spousta zábavy související nejen se skotskou kulturou. Příchozí si mohli vyzkoušet různé sportovní soutěže, například hod kládou, závažím nebo balíkem slámy, když svoji obdivuhodnou sílu ukázal i Vladislav Tuláček z Teplic, který je českým rekordmanem ve všech skotských disciplínách. Nezapomnělo se ani na děti, pro něž byl připraven dětský koutek a mohly si například vystřelit z luku. Občerstvení bylo bohatě zajištěno jak v tradičním, tak ve skotském stylu.

„Tento festival je takové moje děťátko. Pořádáme to s tátou a skotskou muziku už poslouchám léta díky Vaškovi Routovi. V Kostelíku máme chalupu a jednou, když jsme se o tom s našima bavili, tak je napadlo, aby se to uspořádalo na návsi. Začalo to dělat občanské sdružení a první ročník byl pro dvě stě lidí. My jsme tenkrát zahráli jsme s dudáckou partou v altánu,“ přiblížil začátky spolupořadatel festivalu Lukáš Let. Každým rokem se nabalovaly další kapely a zhruba od čtvrtého ročníku se začal do festivalu sám angažovat.

„Chtěl jsem, aby se dostal do takové fáze, jako bylo Keltování a myslím si, že se mi to povedlo. Já navrhuji kapely, které se mi líbí a táta to řeší organizačně. Dnes je to desátý ročník a mám z toho obrovskou radost. Festivalů tohoto typu není mnoho, lidé se znají a přejíždějí z jednoho festivalu do druhého. Když pak chválí ten náš, jaký má spád a v jak malebném je prostředí, je to úžasný pocit,“ dodal Lukáš Let.