Malí, ale i ti velcí se alespoň na chvíli nechali vtáhnout do pohádky, kde vládnou jednoduché zákony a vždy zvítězí dobro nad zlem.
Ze začátku jste pomalu nevěděli, kam se dříve podívat. Ve skleněné vitríně ležel poslední kouzelný prsten princezny Arabely. Celkem byly čtyři, ale bohužel se zachoval pouze jeden.

Hned vedle trůnila křišťálová koule a kousek od vitríny visel cestovní plášť kouzelníka Viga. stačilo do něj vklouznout a zapnout knoflík…
A co teprve vyzkoušet, jak se sedělo králi Hyacintovi na jeho trůně. Koruna byla trochu nepohodlná a sjížděla ke straně.

Princezna Arabela měla ale nádherné šaty, Xenie samozřejmě taky. I ty na cestu do říše lidí byly elegantní! Blekota se koupal v oranžových plavkách… A další a další věci jste potkávali na cestě pohádkovou říší.

Na své si přišla na své hlavně děvčata. Vyzkoušela si různé princeznovské šaty i další historické kostýmy. Kromě vší té parády jste se tady dozvěděli i něco a samotném seriálu Arabela i jejich tvůrcích.

Putovní výstava nabízí na padesát kostýmů a dalších rekvizit ze známého pohádkového seriálu Arabela. Je to už třicet let, co tvůrci Václav Vorlíček a Miloš Macourek vytvořili pohádkový příběh Petra a princezny Arabely. Vznikla tak nejen romantická pohádka s napínavým dějem, ale i kritický obraz tehdejší doby.

Do pohádkové říše můžete zavítat do 23. června. Získáte zde kouzelný prsten a výstavu doprovází i soutěž o zajímavé ceny.