Dvoudenní Malé hradní slavnosti, které startují v úterý 5. července v 10 hodin, jsou připomínkou doby panování Přemysla II. Otakara. Na I. hradním nádvoří se představí kapela Gutta, kejklíř Thomas Lupino nebo taneční skupina Jahanara, děti se pobaví s Gábinou a Katkou. Své umění předvedou i šermíři Tartas a Regius, kteří se budou pohybovat i po speciální stezce pro děti. Po oba dny, v ždy od 13 hodin, se bude promítat film o osobnosti Přemysla II. Otakara Až zařve lev s autorskou besedou.

Druhý, třetí a čtvrtý červencový pátek Křivoklát ve spolupráci s archeologickými pracovišti pořádá speciální prohlídky vybraných lokalit v rámci Archeologického léta, a to vždy od 10 hodin. Koncert kapely Keks a Milana Šindeláře se na hradě koná 22. července od 19:30 hodin.

Husovy slavnosti na hradě Krakovci začnou už v pondělí 4. července večer. Po přivítání kastelánem Jiřím Sobkem následuje vystoupení divadelního souboru Tyl Čistá Zase ti tupitelé. V úterý 5. července začne Pod Políčkem pásmo animací a soutěží pro nejmenší s Alenkou, vystoupí kouzelník David Kozlok, kejklíř Pet a sokolnická společnost TEIR. V 15 hodin začíná bohoslužba Církve československé husitské, večer je na programu zábava v Hospůdce U hradu, kde zahraje skupina Reflektor. Poslední den slavností – středa – začne ukázkou výcviku služebních psů z oráčovské věznice. Na ni navazuje inscenace Michal Gulyáše a jeho Národní divadelní společnosti. Na nádvoří vystoupí i komorní soubor Ludus Musicus.

Také iniciativa Zhoř Kultura uskuteční v prvním červencovém týdnu na Zhoři u Krakovce celou řadu akcí. V sobotu 2. července startuje výstava Gabriely Procházka a ukrajinské filmařky Anny Kryvenko. Od 17 hodin doprovodí vernisáž známí DJs Aid Kid a Tasya. V úterý 5. července v 17 hodin rozechvěje starý špejchar na Zhoři Zabelov Group. Skvělé muzikanty doprovodí videoprojekce. Následující den od 10 hodin se na Zhoři uskuteční už 3. Farmářský trh. Program doplní aktivity pro děti. Od 14 hodin vodohospodář a ekolog Tomáš Just nabídne přednášku o opatřeních na zadržení vody v krajině.

V sobotu 9. července spojí Zhoř s Krakovcem další akce - festival Artorzo. První ročník multižánrové přehlídky současného umění přinese celodenní program v podobě hudebních vystoupení, autorského čtení, výstavy pod širým nebem, hudební a výtvarné dílny a další nabídky. Během akce se divákům představí hudebníci jako Aliaksandr Yasinski, OMNION XPRment, Nami & The Dancing Wing či z českého zastoupení Petr Borkovec a další. Chybět nebudou ani DJs.