Po jakémsi loňském zkušebním nultém ročníku klubové soutěže lodních modelů, který ale vzbudil mezi modeláři a diváky velký zájem, se letos na Židovském rybníku v Lánech uskuteční 30. srpna Lánská louže 2009.

„Jde o soutěž modelů, která je zaměřena na přesnost vedení lodě a rychlost plavby, diváci uvidí pestrou škálu plavidel, do které patří rychlé a hlídkové čluny, jachty, válečné lodě, nákladní, rybářské, záchranné a pracovní, plavidla hasičská, plachetnice i lodě s parním pohonem. Nejde o soutěž podle pravidel Navigy, zúčastnit se může každý,“ přiblížil charakter soutěže její ředitel Václav Picka.

Soupeření modelářů o každé proplutí branky a sekundy lze v Lánech sledovat od 12 hodin, ti, co jim nedělá problémy letní ranní vstávání, mohou sledovat i tréninky jednotlivých soutěžících od 9 hodin. “Věříme, že nám bude přát lepší počasí než vloni. Pro diváky je připraveno parkoviště v blízkosti rybníka, občerstvit se mohou v nedalekém hotelu Classic a nelze si než přát, abychom si užili hezký den s lodními modely, “ zve do Lán na jistě zajímavou akci Václav Picka společně s hlavním rozhodčím Bohumilem Žákem.

AUTOR: MIROSLAV KOLOC