„Za osmnáct let se tu vystřídala spousta vystupujících na nejrůznější témata. Tentokrát se to na pódiu hemžilo kovboji, padouchy nebo zloději a doufám, že si příchozí lidé na toto téma zanechají hezkou vzpomínku,“ přeje si vedoucí knihovny a infocentra Milena Křikavová, která poděkovala zástupcům knihovny za pomoc s organizací a všem sponzorům, kteří akci podpořili.

Po slavnostním zahájení v podání pracovnic rakovnické knihovny a infocentra a krátké westernové show Vladimíra Špáni již přišli na řadu první účinkující. Tím prvním nebyl nikdo jiný než Country taneční skupina Lentilky. Ta slaví pětadvacet let existence a celkem předvedla tři vystoupení.

Na pódiu se rovněž objevily děti z mateřských škol V Hradbách, Průběžná, Vinohrady, Klicperova, Šamotka, V Lukách, V Parku a speciální škola. Westernové vystoupení si připravily rovněž děti ze všech tří rakovnických základních škol.

Taneční umění předvedl i TK Admira a nechyběly ani sestavy v podání závodnic v aerobiku z klubů Millenium a Angels.  Tříhodinovou akci zakončila závěrečná show Tenkrát v letním kině.