Možnost setkání s velikonočními tradicemi nás na Zelený čtvrtek přilákalo do klubu Domu dětí a mládeže (DDM) v Rakovníku.
U několika stolů se zde příchozí měli možnost naučit barvit vajíčka v cibuli, zdobit kraslice voskem, plést pomlázku nebo upéci z kynutého těsta chutné velikonoční ptáčky.

Za pořadatele DDM nám řekla Marie Círová: „Toto svátečně–instruktážní potkání se děláme poprvé. Uvidíme, jaký bude o ně ze strany veřejnosti zájem. Věcí tady máme nachystáno dost.“ Do role instruktorek pletení pomlázek zde byly pasovány kupodivu ženy. Jednou z nich byla Věra Donátová, která vysvětlila s mírným pousmáním: „Plést pomlázku mě naučila maminka. Začala jsem je plést až v dospělosti, když jsem sama měla syny. Koupená pomlázka je pro mě jako umělý stromek na Vánoce. To u nás nikdy nebylo.“

Dle Věry Donátové je na pletení pomlázky samozřejmě nejlepší vrbové proutí. „Je těžké ho sehnat. Já mám místečko, kam si pro něj chodím. Musí to být rovné proutky nahoru. Nejlepší je, když vrbičky někdo udržuje, aby ty proutky vždy rostly z kmene nahoru,“ zdůraznila Věra Donátová s tím, že se dá návod na pletení pomlázky najít i na internetu. „Uplést pomlázku není těžké. Nežli se začne plést, je lepší, když se proutky namočí zhruba na hodinu do teplé vody,“ upozornila ještě Věra Donátová.A ještě perlička na závěr. Na výrobce tradičních velikonočních rekvizit se v průběhu dne přišel dokonce podívat typický symbol Velikonoc – chlupatý králíček. Malí chovatelé z přírodovědného kroužku DDM mu dali jméno: Mikuláš. Děti si v předvelikonočním čase měly možnost Mikuláše pochovat.