Kulturní centrum zaplnili žáci Základní umělecké školy v Rakovníku.

Program

Program, který s dětmi připravili učitelé Stanislav Brabec a Leoš Janoušek zahájili mladí bubeníci. Pořadem provázel moderátor Daniel Parobek. Na pódiu se pak už střídala vystoupení půvabných zpěvaček s hrou na hudební nástroje buďto sólově, nebo v souborech a kapelách. Nechyběla ani taneční čísla.
Přítomným tak například zahrála na kytaru talentovaná Šárka Kolská, která se chystá naše město a zemi reprezentovat v mezinárodní soutěži hry na kytaru. Lucka Baborová dokázala, že i křehké dívčiny si dokáží skvěle poradit s tak fyzicky náročným hudebním nástrojem jako jsou bicí.
Hned třikrát se na pódiu představil dobře sehraný flétnový soubor Capriccio. Tomáš Karel předvedl své kvality coby bubeník kapely Ztracenej Šnycl a Ondřej Černý, rovněž bubeník, přijal gratulaci od ředitelky školy Lubuše Podané, coby budoucí plzeňský konzervatorista, stejně jako trumpetista Matěj Polánek, který se chystá studovat na téže škole.

Tanec

Volná zábava s tancem pak začala s nástupem dixilendové kapely Free –livers. „Ani jsme nečekali, že se to tu tak nakonec rozjede. Je to super,“ shodli se učitelé, žáci i rodiče. Úplnou tečkou pak bylo vystoupení Tanečního orchestru ZUŠky Gripeds.

Hodnocení

„Bylo to bezvadné, ale moc dlouhé. Rodiče menších dětí nebyly moc spokojeni, že se končilo tak pozdě. Příště bychom rádi začátek posunuli na dřívější hodinu a končili dříve,“ zhodnotila akci ředitelka Základní umělecké školy v Rakovníku Libuše Podaná.