Suterén a přízemí jsou vyhrazeny internetové galerii Artjewellery. Na projektu, jehož hlavním cílem je zpřístupnit umělecká díla všem díky minimálnímu navýšení autorských cen, se podílí devět výtvarníků (Alena Hesounová, Simona Kafková, Martin Dašek, Klára Horáčková, Milan Začal, Adam Novák, Anna Steinerová, Michal Blažek, Jiří Frič) – většinou absolventů Vysoké školy uměleckoprůmyslové a věkově kolem třicítky – společně s Vilémem Fričem, který obsadil síň doktorky Spalové. S jejich tvorbou se tedy setkáváme převážně na obrazovce počítače ve virtuální podobě, a tak nejen návštěvník neinternetový uvítá jedinečnou příležitost seznámit se nezprostředkovaně se šperky, sochami, plastikami, malbou a designem této části nastupující umělecké generace. A je se skutečně na co dívat, co obdivovat po stránce tvarové, obsahové i nápadité instalace.

Výstava berounské rodačky a absolventky VŠUP Moniky Hobzikové-Sieglové (1961) v Mansardě muzea potěší pak všechny milovníky nástěnné tapisérie a obrazů.

Její drobné osobité ručně tkané gobelíny se vyznačují především geometrickými a přírodními motivy, zatímco olejomalby jsou jakýmsi odlehčením od náročného tkaní. Jsou to krajiny autorčina srdce, jejích nálad, laskají oči a duši zasněným pohledem na křivoklátské lesy, Jarní tání, Podzim u Bukové, Třeboc nebo Nezabudický mlýn, v němž sdílí s otcem - malířem a spisovatelem Bohumilem Sieglem - ateliér a nachází trvalé tvůrčí zázemí a inspiraci.