Při rakovnickém koncertu Árie pod hvězdami před téměř dvěma stovkami posluchačů vystoupily také Markovy kolegyně z plzeňského divadla - sopranistka Karolína Plicková a mezzosopranistka Barbora de Nunes-Cambraia, všechny doprovázela na klavír Radka Dědičová.

Krásnou atmosférou letního večera zazněly postupně árie Georga Friedricha Händela a všichni účinkující také přesvědčili, že jsou výbornými mozartovskými interprety.

Úplný závěr koncertu pak dokázal, že v opeře není nouze ani o humor, a pak už se rozezněl zasloužený závěrečný potlesk a bylo místo i na setkání se s rakovnickými příznivci a přáteli.

Někdejší příslušník Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Václav Richter, který býval ve středních Čechách vedoucím leteckých záchranářů zařazovaných do posádky policejních vrtulníků.
Voda mě hnala přímo proti balkonu, vzpomíná na povodně bývalý hasič z Rakovníka

"Rakovnické koncerty jsou vždy nostalgie, zpívám vlastně po celé republice, ale tady to má atmosféru se známými tvářemi i bezchybnou organizací muzea. Jsme rádi, že přišlo tolik diváků a vždy se sem rád vracím," uvedl po koncertu pro Rakovnický deník Marek Žihla, který by si rád užil další roli v Mozartově Kouzelné flétně i tenorové sólo v Rybově České mši vánoční v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Také ho láká další studium v Salzburku na Mozarteu.