Ta ještě zesílila hned při úvodní koledě krátce po osmnácté hodině, kdy celá akce na více než šesti stech místech republiky začala. Před obecní úřad se sešli jak ti nejmenší, z místní školy a školky, tak i jejich rodiče či prarodiče, aby ochutnali adventní atmosféru, zazpívali šestici nejznámějších českých vánočních koled a poté se zahřáli u svařáku, čaje či grogu.

Jak prozradila organizátorka organizátorka akce Kateřina Lauberová, Čistá se připojila k projektu Deníku již od jeho počátků. „Napadlo to naši občanku paní Lexovou, přišla za mnou, tak jsem to začala organizovat. Akce je pod patronací našich dobrovolných hasičů, kteří udělají svařák, čaj a postarají se o občerstvení,“ prozradila čistecká učitelka Kateřina Lauberová.

Doplnila ji starostka Blanka Čebišová. „Vždycky uvítám dobré nápady, když jsou z řad občanů. My to zastřešíme, hasiči vaří, je to taková kolektivní práce. Lidi to dělají s radostí. Letos jich je trošku míň, většinou jich bývá kolem padesáti,“ dodala čistecká starostka.

Kromě Čisté se zpívalo například také v nedalekém Zavidově, Pavlíkově, Hořesedlech, Řevničově, Novém Strašecí, Krušovicích nebo Rynholci.

Předvánoční cesta rakovnickým náměstím plná světel, hudby, divadla, pohody, svařáku a jiných tradičních dobrot. To je tradiční Adventní svícení.
OBRAZEM: Lidé si mohli zapálit svoji svíčku na netradičním svícnu