Iniciátorkou cyklovýletu, který se poprvé uskutečnil vloni, je místostarostka obce Miroslava Křížová. „Děti se školkou podnikají spoustu akcí, ale chtěla jsem, aby měly nějakou další zábavu, nějakou změnu. Jsme na vesnici, spousta dětí jezdí ráno do školky na kole a když jsem viděla ty plné stojany, tak mě to inspirovalo k tomu, abychom vyrazili všichni společně,“ přibližuje Miroslava Křížová. „Chtěli jsme sblížit školku s rodiči, proto děláme společné akce, abychom měli ve školce opravdu rodinné prostředí,“ doplnila místostarostku vedoucí učitelka mateřské školy Andrea Samková.

Vloni podnikly děti jízdu zručnosti, kdy po cestě překonávaly různé překážky. Letos cyklovýlet pojali organizátoři trochu jinak. Jednotlivé týmy dostaly mapy a vyrazily na orientační „závod“, kdy měly najít pět stanovišť, pět indícií a z nich vyluštit jedno slovo. „Namíchali jsme různé týmy, aby spolupracovali i rodiče. Ten, kdo byl v týmu mladší, jel na kratší stanoviště, starší zvládl dojet dál, takže si to museli správně rozvrhnout a spolupracovat,“ vysvětlila Miroslava Křížová.

Po dojezdu a osvěžení děti předvedly rodičům a všem ostatním příchozím tanečně hudební program. Ten byl zaměřen na jednotlivé kontinenty naší Země včetně Arktidy, kdy děti vedle tančení a recitace předvedly typické zvyky z dané oblasti.