Josef Ulrich, který hraje na kytaru, vyučuje v ZUŠ v Žatci a v Klášterci nad Ohří, kde bydlí. Jeho syn Filip jde v otcových šlépějích a má za sebou první ročník konzervatoře v Teplicích, kde studuje housle u profesorky Naděždy Slavíčkové. Rád vzpomíná i na svého učitele Alexeje Saakjana, který ho na konzervatoř dobře připravil, a jsou spolu stále v kontaktu.

Studium na konzervatoři je ve hře Filipa velmi znát a tak duo stále rozšiřuje svůj repertoár a hraje i složitější skladby. Muzikanti se dobře doplňují a vystupují opravdu s chutí. Společně ještě hrají křesťanské písně ve sdružení Církve bez hranic v Klášterci nad Ohří.

Návštěvníci hradu si při prohlídce rádi přišli posedět a na chvíli se zaposlouchat. Pohádkové písničky zpívali s Josefem děti i jejich rodiče. Přišel si je i poslechnout i baletní mistr Vlastimil Harapes. "Rádi sem jezdíme a moc rádi tady hrajeme, každý rok si to užíváme víc a víc. Vloni tu touto dobou byla dost zima a tak letos jsme rádi za krásné počasí," dodal Josef Ulrich s úsměvem, který ho neopouštěl po celé hraní.

Lenka Rodová

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.