Název kapely vymyslel právě devítiletý Martin. „Kamarádi mi ve škole říkali mokrý pes. Byla to narážka na hot dog, což se dá přeložit jako horký pes, akorát zaměnili horký za mokrý,“ řekl mladý muzikant, který v kapele zaujímá post basové kytary. „Na basu hraji teprve od září, předtím jsem hrál na klasickou kytaru. Také chodím na klavír,“ shrnul.

Na klavír do rakovnické ZUŠ chodí od loňského roku i osmiletý Max. A je to právě on, kdo v kapela působí jako klavírista.

Za bicí soupravou sedí desetiletý Ondra. „Když jsem byl malý a poslouchal jsem kapely, líbil se mi zvuk bubnů, přál jsem si je od Ježíška pod stromeček a skutečně tam byly. Od té doby cvičím doma,“ popsal bubeník Wet dog.

Čtveřici uzavírá osmiletá Lilinka, která je zpěvačkou a od září hraje také na trombon. „Na trombon se snažím cvičit každý den i podle not, které mi dal učitel Standa Brabec. Kromě toho se učím také na flétnu a na klavír,“ popsala dívka, jejíž maminka Zuzana Dubnová je učitelka na klavír v ZUŠ a kapelu dala před několika měsíci dohromady.

Staré pecky

Čtveřice zkouší pod vedením Zuzany Dubnové dvakrát do týdne. Původně měla v repertoáru píseň Hit the Road Jack, na svém prvním koncert ovšem zahrála skladby Bella Ciao a Rolničky. „Skladba Hit the Road Jack není úplně jednoduchá na zpěv i kvůli intervalům, tak jsme ji prozatím odložili. Chystáme nazkoušet i nové skladby. Chtěla bych to směřovat do starých pecek ve stylu blues nebo jazzu. Je to málo vídané a originální, když malí špunti hrají takové věci a umí je zahrát. Chtěli bychom zabrousit i do jednoduchého rock’n’rollu,“ plánuje pedagožka.

Ta má pro své svěřence jen slova pochvaly. Například u baskytaristy Martina vyzdvihla, že na nástroj hraje teprve krátce, ale přesto je precizní. „Ze začátku se díval na struny, ale na poslední zkoušce se postavil a šlo mu to i bez toho,“ zdůraznila. „Všichni jsou opravdu šikovní, ladí jim to spolu a navíc jsou i dobří kamarádi. Pravidelně se navštěvují,“ doplnila učitelka, která by se začínající kapelou jednou ráda natočila i singl či klip.