Divadelní hra Hanako vznikla na motivy knihy Františka Zborníka. Příběh vypráví o rybáři Onedovi, jeho dceři Hanako, o jejich lásce, ale také o kráse a neúprosnosti oceánu, o úvaze, kdo je hrdina a kdo zbabělec. Na jevišti Tylova divadla Rakovník se před rakovnickými žáky představili Artuš Hašek, Theresia Anna Hakenová, Karolína Janatková a Petr Haken. Další hrou bude Strach má velké oči v podání DSO Heyduk Předhradí.

Pětidenní přehlídka amatérského činoherního divadla nabídne dohromady celkem sedm inscenací, které jsou určené pro všechny dětské divácké skupiny, tedy od předškoláků až po středoškolské studenty.

Kromě amatérských souborů, které do programu celostátní přehlídky postoupily z přehlídek krajských, se rakovnickému publiku představí i profesionální hosté. „Divadlo D21 zahraje Bajaju. Divadlo J. K. Tyla Plzeň představí inscenaci Tobiáš Lolnessa. Jako zahraniční host vystoupí Nové divadlo Nitra ze Slovenska s inscenací Anna Franková,“ upřesnila Simona Bezoušková, obor činoherní a hudební divadlo Artama.

Pro účastníky přehlídky budou kromě divadelních představení připraveny rozborové semináře a diskusní fóra. Slavnostní zakončení Popelky 2018 se uskuteční v neděli ve 14 hodin, kdy se budou vyhlašovat výsledky a předávat ocenění.