Hudebník se jako mladý proslavil v kapele One Direction, která vznikla v sedmé řadě pěvecké televizní soutěže The X Factor. V roce 2016 přerušila kapela One Direction svou činnost a v prosinci téhož roku vydal Louis svůj debutový singl s názvem „Just Hold On“ ve spolupráci s americkým DJ Stevem Aokim.

V červenci 2017 také vydal společnou píseň „Back To You“ se zpěvačkou Bebe Rexhou. V roce 2020 již vydal svoji první sólovou desku s názvem Walls a v roce 2022 druhou sólovou desku s názvem Faith in the Future.

Zdroj: Youtube

„Na celé období s One Direction stále vzpomínám v dobrém. Pro to, co dělám teď, jsou ale všechny ty zkušenosti člena kapely trochu irelevantní. Před několika lety jsem odešel s představou sebe sama jako jednoho z pěti. Přijít na to, kým doopravdy jsem, mi nějakou dobu trvalo. Konečně však nacházím odvahu o tomhle období mluvit a svobodně zaznamenávat ve svých písních,“ prozradil Tomlinson magazínu Billboard.

The Weeknd vystoupil 6. srpna v pražských Letňanech
The Weeknd vykouzlil v Praze opulentní show. Byli jsme u toho

Svůj první pražský koncert ve Foru Karlín vyprodal zpěvák během několika minut, tento čtvrtek se však Louis Tomlinson chystá se svým zmiňovaným novým albem do O2 areny.

V Praze příští rok vystoupí i další z členů bývalé kapely One Direction, a to irský zpěvák Niall Horan. Na toho se mohou fanoušci těšit 17. března ve Sportovní hale Fortuna.

Zdroj: Youtube