Když s písní Morální sex zabrousil do českého folku a připomněl bratry Nedvědy, celý sál se roztleskal. Tóny banja zazněly ve skladbě o krásných ženách na konkurzech a o mužích s ošklivými úmysly.

„Komu z vás v poslední době zkřížil cestu nějaký blbec, nějaký Vondráček, co má pěkný mindráček?“ ptal se tehdy Xindl X a v sále nezůstala ani jedna ruka dole. Poté se fanouškům dostalo další písně s dokonalým textem Dráček jménem Mindráček.

„V očích mám sůl, na hlavě máslo, nad rozlitým mlékem nebulím…“ Těmito slovy se rozjela další skladba Poslední večeře.

Každá píseň je originálním básnickým dílkem. Po rapperském způsobu tak zpěvák osobitým, ale přesným způsobem a bez obalu vyjádřil příběhy a prožitky, které se odehrávají mezi lidmi každý den. Škoda jen, že si přítomní museli texty často domýšlet, nebo si je znovu vyslechnout v klidu domova. Přes „perfektní“ a hlavně hlasité nazvučení hlas zpěváka téměř zanikal a nebylo mu vůbec rozumět.

Kdo je Xindl X
Xindl X se jmenuje Ondřej Ládek. Tento rapper zpívá buď sám s kytarou, nebo s kapelou v obsazení Robert Švehla – bicí, Filip Markes – saxofon, Filio Havlíček – baskytara.
Jeho hudební styl má široký záběr. Můžeme od něj slyšet písně s nádechem folku, jazzu, blues a hip–hopu. Velký důraz klade hlavně na texty.
Zpěvák ale pouze nekoncertuje. Pro seriál Comeback složil dvě písničky: Vsákneš se do mě jako déšť a Krev, pop a slzy. Také se podílel na scénáři k filmu Vy nám taky, šefe!, otextoval a nazpíval čtyři písně na hudbu Tomáše Poláka z MIG 21.
Jeho první album z roku 2008 Návod ke čtení získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii nejlepší folk a country album. V loňském roce se stal Xindl X skokanem roku.