Přílepské léto nabídne Harlej, E!E i Jaroslava Uhlíře
Dvoudenní rockový festival Přílepské léto se v chmelařské obci Přílepy uskuteční letos již potřetí a návštěvníci se po dobu dvou dnů budou mít opět nač těšit. Začíná se v pátek 6. září, kdy od 16 hodin postupně vystoupí rakovničtí Fret, Wolty 123, Ella, AC/CZ, tedy revival australské rockové legendy, příbramští ostřílení punkeři E!E a první den zakončí známý český zpěvák a textař Jaroslav Uhlíř. V sobotu se začne hrát již v 11 hodin. Příchozí opět potěší Fret a Wolty 123, dále vystoupí Sebastien, Alekohol revival, Traktor, Kabát revival Plzeň a hlavní hvězdou sobotního večera bude rocková skupina Harlej. Cena za sobotní den činí 600 Kč, za páteční den 350 Kč.

120 let železniční dráhy
Místní dráha Rakovník - Mladotice, z.s. zve v pátek a v sobotu 6. a 7. září na oslavy 120 let železniční dráhy Rakovník - Mladotice, které proběhnou na trati. Program se uskuteční v Mladoticích, Kralovicích a Čisté a zájemci se mohou těšit např. na jízdu historickým parním vlakem i autobusem, výstavu k historii tratě a nádražních budov, ukázky požární techniky, vystoupení ochotnického souboru Tyl Čistá " Proč vlak nejede dál ", komentovanou prohlídku Muzea Čistecka, či vystoupení hudebních kapel. V sobotu na trať vyrazí posílená souprava od Rakovnického rychlíku. Kompletní program je na facebookových stránkách dráhy.

Pohádkový les v Lišanech
Lišanské děti krátce po začátku nového školního roku jistě uvítají Pohádkový les, který se uskuteční v sobotu 7. září. Začíná se v 15:30 hodin v horní části ulice „Na Vápenici“. Vstupné je dobrovolné. Po pohádkovém lese se uskuteční sousedské posezení s táborákem, buřty a hudbou Martina Sokola.

Zvířata v ZOO jak je vidím já
Správa CHKO Křivoklátsko a Obec Zbečno pořádají výstavu fotografií „Zvířata v ZOO jak je vidím já“, která bude k vidění v Galerii Zbečno v přízemí Správy CHKO od 7. září. Slavnostní vernisáž začíná v 10 hodin.

VI. Energy Motoday
Kamila Češpivová pořádá v Autokempu Zdeslav u Čisté 7. září již šestý ročník akce s názvem Energy Motoday. Vyjížďka motocyklů začíná ve 13 hodin. V 17 hodin začínají obvyklé i neobvyklé soutěže. Ve 20 hodin začíná křest a dražba kalendáře. Po vyhlášení soutěží následuje hudební zábava. Pozvání přijala southern rock-big-beatová skupina z Krupky Last Rebel, která zahraje od 19 do 24 hodin.

Výstava podzimních květin
Městský úřad v Novém Strašecí se od pátku do neděle zaplní květinami. Výstava podzimních květin, kterou připravili žákyně Středočeského odborného učiliště v Novém Strašecí, bude k vidění v pátek od 14 do 17 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin, vstup je volný.

Výstava dvou malířských protikladů a keramiky žáků ZUŠ
Městská galerie Viktora Olivy hostí 7. a 8. září do 10 do 17 hodin výstavu dvou malířských protikladů a keramiky žáků ZUŠ Nové Strašecí. Slavnostní vernisáž se uskuteční již v pátek v 16 hodin. Představí se Miroslav Pangrác ml. a Miloš Švarc. Kdo práce obou mužů zná, dobře ví, jak je jejich tvorba odlišná. Na své si proto přijdou jak milovníci abstraktního umění, k němuž se postupem doby dopracoval syn slavného rakovnického rodáka, akademického sochaře Miroslava Pangráce, tak i ti, kteří se rádi zasní u obrazů rakovnického výtvarníka a muzikanta Miloše Švarce. V podobném duchu s nimi budou držet krok i keramické práce žáků zdejší ZUŠ.

Výstava masožravých květin Františka Pazdery
Novinkou novostrašeckého posvícení bude výstava masožravých rostlin, kterou připraví učitel SZeŠ v Rakovníku a jejich nadšený pěstitel František Pazdera a jež bude k vidění v sobotu a neděli od 10 do 17 hodin v Novostrašeckém kulturním centru. František Pazdera přiveze do Nového Strašecí zhruba padesát exponátů. Mezi nimi nebudou chybět mucholapky, špirlice, klasické masožravky z Mexika, rosnatky a další. Vzhledem k tomu, že zvláště mezi mladými lidmi narůstá zájem o tuto zajímavou pěstitelskou činnost, bude součástí výstavy i poradenství. Výstava bude i prodejní.

Výstava včelařů z Nového Strašecí
Další výstavou v rámci novostrašeckého posvícení bude 7. a 8. září Výstava Českého svazu včelařů Nové Strašecí. K vidění bude vždy od 10 do 17 hodin v Zimní zahradě Novostrašeckého kulturního centra. Příchozí budou mít možnost zakoupit si výborný med a pochoutky z medu od místních včelařů a seznámit se s chovem včel na Novostrašecku.

Výstava autogramů a rukopisů
Ve Slavnostním sále městského úřadu Nové Strašecí vystaví 7. a 8. září část své sbírky strašecký rodák František Frolík, který sbírá autogramy slavných lidí. Od roku 1987 je členem celostátního Klubu sběratelů autogramů. Zabývá se také publikační činností, je autorem několika knih a svými články přispívá již několik let i do Novostrašeckého měsíčníku. Vzhledem k tomu, že se zajímá i o slavné strašecké rodáky a osobnosti se Strašecím spojené, představí je i na zmíněné výstavě. Nicméně tato expozice bude koncipována tak, aby oslovila všechny generace. Proto nebudou chybět ani autogramy a zajímavosti o tvůrcích večerníčkových seriálů či pohádek, známých českých, případně zahraničních sportovcích, tvůrcích poštovních známek, bankovek či mincí. Výstava bude k vidění od 10 do 17 hodin.

Posvícenská zábava na dvoře ZUŠ
Na dvoře novostrašecké Základní umělecké školy se uskuteční v sobotu 7. září Posvícenská zábava, kterou pořádá místní sbor hasičů. Živá hudba začíná v 19 hodin, vstupné činí 100 Kč. Občerstvení je zajištěno.

Festival Heroldův Rakovník začíná v neděli
V neděli 8. září začne mezinárodní festival hudby a výtvarného umění – Heroldův Rakovník. V Nové síni pod Vysokou bránou, jež je součástí Rabasovy galerie, bude v 17 hodin zahájena Členská výstava 2019. Vystavovat budu členové Středočeského sdružení výtvarníků a Unie výtvarných umělců. V 19 hodin se v Heroldově síni uskuteční koncert ve spolupráci s festivalem Mladá Praha, na kterém vystoupí Tria ligna a klavírista Jan Čmejla.