„Přehled, kolik už u nás bylo lidí, nemáme. Minulý rok jsme si dělali čárky na vrata a skončili jsme u sto padesáti za dva dny. Letos jsme měli kvůli chodu farmy otevřeno jen jeden den a i když jsme lidi nepočítali, mám pocit, že jich přišlo opravdu hodně. Na facebookové pozvánce k akci se přihlásilo skoro 600 lidí, kteří o nás projevili zájem. To nás trochu vyděsilo," svěřil se úsměvem František Hába.

První návštěvníci sem začali přicházet už kolem deváté hodiny ráno. Většina jich chtěla stihnout komentovanou prohlídkou, kterou tým farmy kromě desáté hodiny naplánoval také na jednu a pátou hodinu odpoledne. Otevřeno měli až do osmi do večera, přesto se akce kolem třetí odpoledne zúčastnila už asi čtyřstovka lidí.


Přiznávají ale, že termín celé akce pro ně příliš šťastný není. „Je to relativně brzy, a tak nám pole ještě moc nekvete. Spíš by se nám hodil nějaký termín v létě. Zvažujeme proto i uspořádání dalšího neoficiálního víkendu, kde by nám už spousta rostlin kvetla, a lidé by se tak skutečně mohli podívat na to, co tu pěstujeme. Je pro nás totiž důležité, aby návštěvníci viděli, jak k našemu podnikání přistupujeme. Doufám tedy, že příští rok tady toho pro ně k vidění bude ještě víc," dodal František Hába.

S nápadem založit květinovou farmu přišla jeho přítelkyně Karolína. Svým podnikáním se dvojice snaží produkovat lokálně vypěstované květiny k řezu a přinášet do květinového průmyslu takové druhy květin, které buď jinde nejsou dostupné, nebo se jedná o zaniklé odrůdy.