Fotografy Rakovníka a Plas přivítal ředitel Rabasovy galerie a rozptýlil případné obavy ze soutěžení a konfrontace dvou prestižních fotoklubů.


O hudební úvod se postarali malí muzikanti z lišanské hudební školy – kytarista Štěpán Holub, klávesistka Bára Vaicová a akordeonista Pavel Kindl, ale pak už se vše soustředilo na oba fotokluby a vystavené fotografie, kterých je na 64 panelech kolem sto třiceti a nechybí tu snad žádné fotografické téma: portrét, reportáž z honu či ze sklárny, akt, příroda ve svých ročních proměnách, makrosnímky květů a živočichů, fotografie lidí a krajin ze všech koutů světa, snímky nabité humorem i poezií, pocity autorů, kterých za Rakovník vystavuje osmnáct a za hosty o šest méně. Fotografy obou měst přivítal ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek a rozptýlil případné obavy ze soutěžení a konfrontace dvou prestižních fotoklubů. „Fotografy odjinud přijímáme v Rakovníku rádi,“ řekl. Poděkování za uspořádání nevšední výstavy pak zaznělo i z úst představitelů obou klubů – Iva Kornatovského za Plaské a Václava Hvězdy za Amforu.

Oba kluby prošly rozdílnou historií. Zatímco rakovnická Amfora letos oslavila již 42. narozeniny, plaský fotoklub vznikl až v roce 2001. Přesto se může pochlubit výstavami v Plzni, celostátními fotografickými soutěžemi, internetovými stránkami, workshopy neboli společnými fotografickými výpravami na Šumavu, do Středohoří… Rakovnická Amfora má zase za sebou účast na stovkách výstav, úspěch fotografických salonů, výstav Z archivu, posvícenských Na provázku, velkoformátových kalendářů rakovnických dominant a pomníků, činnosti publikační.

Bylo tedy o čem mluvit, čím se vzájemně inspirovat, a tak není divu, že se po vernisáži oba kluby ještě sešly na delší neformální popovídání.
Výstava potrvá do 13. ledna 2008.