Tak jako každý rok, i letos se bylo o rakovnickém posvícení opravdu na co dívat. Zajímavé výstavy doplňoval kulturní program.

„Nejvíce času jsme strávili na náměstí u kolotočů. Děti byly z těch atrakcí úplně u vytržení. Nechali jsme tam většinu financí z našeho plánovaného rozpočtu. Byli jsme také na výstavě masožravek v botanické zahradě a na výstavě kaktusů. Teď bychom ještě chtěli stihnout prohlídku výstavy zvířátek,“ nechala se slyšet Irena Koucká ze Žatce, která se s rodinou vydala na rakovnické posvícení už potřetí v řadě.

Pro návštěvníky botanické zahrady si členové společnosti Darwiniana připravili výstavu masožravých rostlin. V přízemí rakovnického gymnázia se znovu konala výstava kaktusů a jiných sukulentů. Klub Domu dětí a mládeže zaplnilo exotické ptactvo. Členové Českého svazu chovatelů si ve svých rakovnických prostorách pro všechny milovníky drobného zvířectva připravili okresní výstavu. Příznivci automobilového světa si přišli na své na zimním stadionu, kde se konal Rakovnický autosalon. Koncerty, trhy a pouťové atrakce byly samozřejmostí.