Předseda spolku Tomáš Kapsa upřesnil: „Námět měla pár let schován v šuplíku naše členka Lenka Jandová, ale z časových důvodů se mu nemohla věnovat. Ve chvíli, kdy k nám přišel nový člen Zdeněk Turek, tak se domluvili, že pohádku zkusí připravit on."

Zdeněk Turek jako skutečný profesionál, který hrál třináct let v Divadle Rozmanitostí v Mostě, se námětu chopil a napsal k pohádce scénář, připravil texty a melodie písniček. „Do divadelní podoby je upravil Šimon Polan. Pak jsme začali zkoušet. Zkoušeli jsme, zkoušeli a najednou zjistili, že máme nějak málo času. Tak jsme vše dělali ve velkém fofru, abychom vše stihli do říjnové premiéry," popsal Tomáš Kapsa.

Délka pohádky je hodina. „ To je u nás nezvyklé, nemíváme tak dlouhé pohádky, ale vložili jsme do ní desetiminutovou přestávku, aby ty nejmenší děti vydržely sedět a dívat se a při premiéře vydržely, byly perfektní," vysvětlil Tomáš Kapsa. Tři čuníci je pohádka (kromě loutkových postaviček) pro dva herce: Tomáše Kapsu a Zdeňka Turka. „Premiéra této pohádky byla myslím přijata jak u veřejnosti, tak u členů souboru dobře," dodal ke Třem čuníkům Tomáš Kapsa.

S novou pohádkou se rakovničtí loutkáři chystají za pár dnů do Olomouce na přehlídku. „Pak se uvidí, kdo si nás pozve, komu se pohádka bude líbit. Rádi bychom s ní samozřejmě za dětmi jezdili," zdůraznil Tomáš Kapsa.

Druhou, větší připravovanou pohádkou je klasická pohádka Popelka. Na té už bude pracovat celý soubor. „Můžeme ji realizovat díky dotaci, kterou nám poskytlo Město Rakovník. Premiéru plánujeme na jaro příštího roku. Doufám, že do konce dubna už bude venku abychom ji měli na přehlídku divadelní tvorby loutkářů z celé republiky Loutkářské Letnice kompletně hotovu," upozornil Tomáš Kapsa.