Svá vystoupení měla v sobotu připravená například skupina rodičů s dětmi, která je zároveň nejpočetnější. „Máme ve skupině 14 párů, což je kouzelné už jen proto, že s dětmi cvičí také tatínci. Přitom se jedná i o dvouleté děti," představila oddíl vedoucí akce Šárka Malá.

Kromě nich vystoupily také mažoretky. A to jak kadetky, které si nacvičily sestavu s pompony, tak juniorky s hůlkami či mažoretkové kvarteto, které trénuje zvlášť s cvičitelkou Janou Eiblovou. Předvedl se i starší oddíl mažoretek, jenž si říká No Limits, či duo sester Samkových, které si všechny cviky i celou choreografii sestavovaly samy.

Oddíl žactva, kterým se říká Sokolíček, předvedl cvičení na žíněnkách i švédských bednách. „Jsou tu děti od 7 do skoro 14 let, a to jak děvčata, tak i kluci, takže žádné velké rozdíly mezi nimi neděláme. V hodinách mají základy atletiky, gymnastiky všeho druhu, míčovou přípravu a nově jsme zařadili i taneční prvky," doplnila k vystoupení Šárka Malá.

Předškolních dětí v jejich oddílu během roku výrazně ubylo. Na vině je prý jarní počasí, které s sebou přináší i častější nemoci a alergie. Z 25 dětí, které hodinu normálně navštěvují, jich na akademii vystoupila stěží polovina.

Dospělé cvičenky sdružuje oddíl orientálního tance. Trénovat chodí hodinu a půl týdně a kromě předváděného arabského flamenca s prvky orientu tančí třeba i se závojem nebo svíčkami. Ke každému tanci mají navíc také jiný kostým. Oddíl vede Jana Boumová, která předcvičovala i na akademii.

Sokolskou akademii slavnostně zakončil oddíl společenského tance. I přesto, že z celkových osmi na akademii vystoupily pouze tři páry, bylo představení dojemné. Páry tančily na symfonickou báseň Vltava od Bedřicha Smetany. „Ať zazní Vltava v jakékoli podobě, tak já už jsem naměkko. To je i důvod, proč jsme si nechali tento oddíl úplně na konec," svěřila se Šárka Malá.