Veletrh kromě knih ze zhruba 12 menších nakladatelství nabízí také bohatý doprovodný program, například pohádky, divadlo, workshopy, autorská čtení či besedy s autory. Jeho organizátorkou je autorka knih pro děti Eva Gmentová.

„Jelikož píši knihy pro děti a pak jsem je začala i vydávat a jezdit po veletrzích, což byla jediná platforma, jak svoji tvorbu propagovat, rozhodla jsem se, a to i z důvodu, že spousta nakladatelů je méně známých a v knihovně či knihkupectví je nenajdete, že zkusím veletrh sama zorganizovat. Vloni byl nultý ročník v křivoklátské sokolovně, kde se to úplně nevyplatilo, neboť je to poměrně daleko pro rakovnické školy a navíc tehdy nám ještě do tohoto úvodního ročníku hodily vidle České dráhy s výlukou. Vzhledem k tomu, že veletrh je pod záštitou městské knihovny, dohodli jsme se, že to zkusíme přemístit sem," vysvětlila okolnosti, které vedly ke změně místa konání Gmentová, která má radost, že dorazila řada nakladatelů i vystupujících.

„Pozvání přijala například pokořitelka sedmi oceánů Abhejali Bernardová, která zde měla besedu. Program je zaměřený hlavně na děti, jsou zde autorská čtení z knížek, vystoupily zde také úspěšné Lentilky z Domu dětí a mládeže. Pokřtila se rovněž nová knížka po níž následovala autogramiáda. Myslím, že návštěvníci si přijdou na své," uzavřela.