Ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek připomněl, že se s autorem potkal poprvé v Pavlíkově. "Už tenkrát na mě příjemně zapůsobil, neboť dělá tu fotografii po svém. Tady v Rakovníku je opravdový solitér, už jen tím, že dělá digitální fotku, ale rozhodl se, že se vzdá barvy. Bude to převádět do černobílého tónu, což je trošku obtížnější, protože barva zakryje, když člověk necítí tonalitu, ale u černobílých fotografií musí přemýšlet o tom, jak vypadají černi, šedi a jak vypadá bílá. Pan Erbák si s tím dokáže vyhrát," charakterizoval fotografie vystavujícího Václav Zoubek.

Peter Erbák, rodák ze Slovenska, vyrazil s partou fotografů do Moldavska v roce 2020, aby zde vytěžil působící snímky až z exotického prostředí. Nejzajímavější jsou nostalgické záběry z židovských hřbitovů, ale i obyčejných lidí.

Ještě před samotným zahájením výstavy vystoupilo trio ze základní umělecké školy Kristiána Kunclová, Liliana Dubnová a Marie Anna Kunclová, které zahrály na zobcové flétny dvě renesanční skladby.