Nadcházející víkend v Rakovníku bude ve znamení country tance. Město se znakem raka v erbu totiž hostí 10. MČR v dětských country tancích.

Zajímavou cestu si zvolil jeden z pořadatelů 10. MČR v dětských country tancích rakovnický DDM. Prostřednictvím svého tanečního kroužku Lentilky oslovil Vězeňskou službu České republiky – Věznici Oráčov a výsledkem je sada kazet, ve kterých se v sametovém polstrování krásně vyjímají putovní křišťálové poháry pro mistry republiky. Včera je z rukou tvůrců Jiřího Perlíka a Martina Mejchara osobně převzala ředitelka DDM Rakovník Zdena Jirková a zástupce Lentilek Jiří Pšenčný.

“Mistrovství republiky má v Rakovníku svůj 10. ročník a my jsme velice rádi, že díky pomoci z Oráčova si vítězi odvezou poháry v těchto krásných kazetách, které jednak svým zpracováním vyzdvihují celkovou krásu skla, ale navíc je ochrání i před poškozením. Na dalších patnáct let, které tyto poháry budou plnit svoji funkci než se zcela zaplní jmény vítězů, bude Rakovník pevně spjat s celým výtvarným pojetím mistrovských cen,“ řekl při převzetí daru Jiří Pšenčný.

Lentilky samotné pak v prostorách Klubu mládeže losovaly soutěžní pořadí jednotlivých discipín. Jednotlivým účastníkům byla losována startovní čísla z klobouku a vzniklo tak pořadí, v jakém se představí porotě šampionátu. Los ale Lentilkám samotným, které obsadí celkem sedm kategorií, moc nepřál. Lentilky si vylosovaly hned několikrát jedničku, to znamená, že nastoupí na parket jako první. Nezbývá jim tedy, než podat tak dobrý výkon, aby porota měla jasno hned od začátku. Nebude to ale jednoduché, nejlepší může být jen jeden.