Na zdejších vystoupeních Ivana Hlase se už také tradičně scházejí staří známí, dokonce přátelé z dob společného muzicírování, jakým je například MUDr. Jiří Báča, je tu neformálně dobře.

„Chtěl jsem říct, že jsme se potkali nedávno, a on je to rok,“ řekl v úvodu hlavní protagonista večera a měl pravdu, čas nabírá na otáčkách, skoro není co měnit na loňském novinovém článku .

Co taky nového říct o těchhle třech muzikantech a zpěvácích, než že jsou vynikající improvizátoři, kteří si rozumějí, kteří se navzájem svými sóly a zakončeními rádi škádlí a vyvádí z rovnováhy, že se jako muzikanti náramně baví a jejich hravost a nadšení se přenáší na publikum, že tu vzniká velkolepé stmelení uší a duší všech, účinkujících i posluchačů.

Písničky o životě a ze života, několik vtipných vět mezi, kytarový kouzelník Norbi Kováč a elektrofonický basový (nebo violoncellový?) Jaroslav Nejezchleb, hrající a zpívající autor Ivan Hlas. Nechybí ani stále populární „Já potkal jsem tě na ulici, byla jsi jako dělo…“, písnička z Podolí, v náruči dejvický noci. V jedné takové se zpívá, že svět není zlej, jen ty jsi líná táhnout to dál.

Rakovnická nokturna jistě projdou napříště proměnou, ale bez tria Ivana Hlase by jim něco scházelo, ti kluci tu musí s námi zase být.
Poslední letošní nokturna na nádvoří Muzea TGM budou patřit ženské vokální skupině Yellow sisters (20.8.) a multifolkové kapele Bezefšeho (3.9.). Začátky jsou posunuty na 20.30 hodin.

AUTOR: Ivo Mička