Tradice Jazzových Vánoc opět ovládne Rakovník
Rakovník – Také letos budou vánoční svátky v Rakovníku plné jazzových melodií. Tradiční vánoční koncert v rytmech jazzu pod taktovkou skupiny Brass Band Rakovník opět ovládne Kulturní centrum, a to už v pátek 22. prosince, od 19 hodin. Hrát se bude nejen na sále, ale ve všech prostorách centra. Nejdříve diváky ve foyer v přízemí svou hudbou od 19 hodin roztančí místní skupina Grippeds a od 20 hodin se už zábava i hudba přemístí na sál, kde vystoupí právě Brass Band a o hodinu později host večera, skupina Original Vintage Orchestra. Vstupné stojí 320 korun.

Zažijte Vánoce s Hradním duem a jeho hosty
Rakovník – Den před Štědrým večerem se na sále rakovnického Kulturního centra budou hrát oblíbené písničky místní kapely Hradní duo, která si pro vánoční koncert pozvala hostovský doprovod. Na večer, který začíná v sobotu v 19 hodin, si už nyní můžete zakoupit vstupné za 110 korun. Cena zahrnuje posezení u zvoleného stolu.

V Šanově odslouží Štědrovečerní mši svatou
Šanov – Tradice vánočních mší není jen o té půlnoční. V šanovském kostele Nanebevzetí Panny Marie už dlouhodobě drží tradici Štědrovečerní mše svaté, která se koná vždy 24. prosince od 16 hodin. A nejinak tomu bude také letos. Každoročně se na ni sjíždějí lidé z celého Rakovnicka, přijďte si ji tentokrát užít i vy!

O půlnoci se lidé sejdou na náměstí u stromku
Nové Strašecí – Půlnoc o Štědrém dni bude v Novém Strašecí patřit setkání u vánočního stromku. Na Komenského náměstí zazní Česká mše vánoční. Účinkovat budou kantoři gymnázia, členové souboru Čtyřlístek a také Novostrašečtí pozounéři.

Brutus roztančí Rakovník na Boží hod vánoční
Rakovník – Pro ty, které nebaví dívat se o Vánocích na pohádky v televizi, má legendární bigbeatová kapela Brutus lákavou nabídku. Hned den po Štědrém večeru mohou do rakovnického Kulturního centra zajít na jejich koncert. Od 20 hodin se jim představí nejen Brutus, ale i předskokanská kapela Cruel Jokers.

Nejkrásněji nazdobený stromeček letošního roku měla podle hlasování veřejnosti SŠ, MŠ a ZŠ Rakovník. Gratulujeme!
Jeden hezčí než druhý. Rakovník volil nejkrásnější vánoční stromečekDruhý svátek vánoční bude patřit koncertu v chrámu
Rakovník – Užít si o svátky slavnostní vánoční koncert v chrámu můžete v Rakovníku na druhý svátek vánoční už od 15 hodin. V chrámu svatého Bartoloměje zazní písně v podání ženského pěveckého sboru Magistrae Raconenses v doprovodu Rakovnického komorního orchestru.

Společné setkání u písničky
Nové Strašecí – Ani mezi svátky se v Novém Strašecí neochudí o tradiční taneční odpoledne s názvem Setkání s písničkou. Tentokrát všem zúčastněným přijede k tanci, či jen poslechu zahrát kapela Premiera M. Wachtla, a to už 27. prosince. Stejně jako jsou hosté společného setkání zvyklí, i tentokrát se zábava koná od 15 hodin v prostorách Novostrašeckého kulturního centra a vstup na ní stojí 60 korun.

Bláznivá komedie o tom, jak přežít Vánoce ve zdraví
Rakovník – Přijďte se mezi svátky pobavit do kina na komedii s názvem Matky na tahu o Vánocích, které jsou úspěšným pokračováním snímku o mateřství brané s humorem. Tři kamarádky a zároveň matky se s diváky ve středu 27. prosince od 17 hodin podělí o to, jak lze přežít stresující svátky v klidu a míru. Film, který je mládeži do 12 let nepřístupný, má 116 minut a lístek na něj stojí 110 korun.

Roztančená vinotéka
Rakovník – Příští pátek 29. prosince se v rakovnické Vinotéce Ve Vysoké opět bude konat koncert některé z místních kapel. Tentokrát přijdou hostům zahrát QR Band, a to od 19 hodin. Do vinotéky ale můžete zajít už na 17. hodinu, kdy v době svátků až do silvestra pravidelně otevírá.

Prodej vánočních stromků. Ilustrační foto
Koupě vánočního stromku může být zážitekSilvestrovský běh Járy Cimrmana
Nové Strašecí – Běh Járy Cimrmana neoslavuje vítěze, ale vítězi jsou všichni, kdo mají smysl pro humor a dokáží si udělat legraci sami ze sebe, hlásá plakát lákající na akci všechny ty, kteří by se letos již osmého ročníku tohoto zábavného sportovního klání, jež se koná poslední den v roce, zúčastnili. Na startovní listinu se mohou zapsat v 9.30 hodin na Komenského náměstí, závod startuje v 10 hodin. Povinnou výbavou každého běžce je kufr, polobotky a smysl pro humor.

Za Germány až do konce roku
Rakovník – Pro ty, kdo ještě nestihli navštívit výstavu o germánské a římské době v rakovnickém Muzeu T. G. M., máme dobrou zprávu. Výstava byla prodloužena do 31. prosince. Vypravte se do minulosti Impéria!

Výstava betlémů nabízí pestrou podívanou
Šanov – Na přehlídku betlémů z nejrůznějších materiálů můžete vyrazit do Šanova. Vernisáž v zasedací místnosti Obecního úřadu výstava sice už měla, prohlédnout si ji ale můžete i v jiné dny, kdy má úřad otevřeno, a to až do 13. února. Lákadlem je kromě voňavých perníčkových betlémů premiéra toho šanovského, na kterém se podílela až dvacítka tvůrců.

Prodej vánočních kaprů. Ilustrační foto
Když Vánoce, tak s kaprem na stole, zní z Česka