Tyto originální autorské verše a ještě mnoho dalších textů, které vedou k pousmání i k zamyšlení, zazněly v Poetickém odpoledni v Muzeu TGM v Lánech.

Dalo by se říci, že se tu sešlo samé mládí. Autor uvedených básní Robin Král či Eva Petelíková, která rovněž píše básně a také povídky.

Přednes básní vystřídal příjemný zpěv Petry Páchové za klavírního doprovodu Petra Pazoura.

Básně i povídky si diváci vychutnali v podání žáků a studentů dramatického oboru Základní umělecké školy v Rakovníku pod vedením učitelky Jiřiny Krtičkové.

O vrchol Poetického odpoledne se postarala autorka Eva Petelíková. Sama divákům přednesla svoji záhadami oplývající povídku na ryze ženské téma – o ponožkách.

Napínavá a zprvu nevysvětlitelná záhada s ponožkami a manželem se nakonec vyřešila.

Robin Král představil svoji knihu veselých básniček pro děti „Šimon chce být krotitelem.“

Autoři a hudebníci

Robin Král je absolventem oboru Estetika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a oboru Tvorba textu a scénáře na Vyšší odborné škole při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Psaní se věnuje od dětství, kdy měl také své podpůrce i kritiky ve svých prarodičích, spisovatelce Iloně Borské a básníku a textaři Ivo Štukovi. Kromě básniček pro děti i dospělé píše písňové texty. Spolupracuje například s Divadlem Spejbla a Hurvínka, kapelami Toxique, J.A.C.K., Revelation, zpěváky a skladateli Rudolfem Pellarem, Jiřím Škorpíkem, Milanem Jírou, Zdeňkem Dočekalem a v neposlední řadě s Petrem Pazourem. Jeho texty byly publikovány v různých periodikách a almanaších, například Tvar, Literární Noviny, Lidové noviny, Sluníčko. Začátkem března mu vyšla knížka veselých básniček pro děti nazvaná Šimon chce být krotitelem.

Eva Petelíková vystudovala VOŠ Jaroslava Ježka, obor Tvorba textu a scénáře. S bývalými spolužáky pořádá autorská čtení v Divadle na prádle.

Petra Páchová vystudovala módní návrhářství, ale mezi její velké koníčky patří hudba a zpěv. Nejraději zpívá písně autorů Evy Petelíkové a Robina Krále s hudbou Petra Pazoura.

Petr Pazour Vystudoval gymnázium v Žatci a poté Ladičskou školu Jana Deyla v Praze. Zabývá se laděním a opravami klavírů a pianin. Píše písně a pořizuje audiozáznamy. Podílel se na vzniku mnoha zvukových nosičů jako ladič klavíru, zvukař, hudební režisér, autor hudby nebo autor textu.
Tito autoři a hudebníci spolu spolupracují. Čas od času se od nich můžete nechat unést do jejich svérázného světa poezie a hudby při podobném Poetickém odpoledni, jako bylo to v Muzeu TGM v Lánech.