Na Křivoklátě by měla být od jedné hodiny odpolední a bude zde vyprávět o natáčení a setkání s návštěvníky hradu zakončí malou autogramiádou.

Připomínáme, že až do 23. června se s hlavními hrdiny Arabely se můžete setkat v prostorách hradu Křivoklátu, kde jsou vystaveny filmové rekvizity a kostýmy z tohoto úspěšného seriálu z Říše pohádek a lidí.

Tato putovní výstava, nabízí celkem padesát kostýmů, které ze svých skladů zapůjčila Česká televize. Výstava se koná u příležitosti třicátého výročí vzniku první třináctidílné série Arabela, která se natáčela v letech 1979 - 1980.

O deset let později se seriál dočkal pokračování s názvem „Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek“, které čítá na 26 dílů.

Pod pohádkovým příběhem Petra a Arabely je podepsána známá autorská dvojice Miloš Macourek a Václav Vorlíček, který se ujal režisérské taktovky a do hlavní role princezny obsadil právě Janu Nagyovou.

Návštěvníci si mohou výstavu prohlédnout během otvírací doby hradu a na památku si zakoupit zaručeně kouzelný prsten, DVD nebo knihu.