Krásně dojemnou atmosféru měl v pořadí již 10. ročník kulturní přehlídky D*Ráček Rakovník. Z ústavů, domovů a škol se do místního kulturního centra opět sjeli či přišli po vlastních handicapované i zdravé děti a dospělí ze Středočeského kraje, aby během celého dne předvedli své dovednosti pěvecké, taneční, herecké i jiné.

Za pořadatele, rakovnický Domov Ráček (stará se o mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé), nám řekla jeho ředitelka Ilona Hrušková: „Cílem festivalu je podpořit pohybové a hudební vlohy dětí i dospělých s nějakým mentálním či tělesným postižením. A také samozřejmě vzájemné, přátelské potkávání se a příjemná zábava.“

Domov Ráček si připravil dojemně krásné vystoupení Mlýn klape svou.

Půvabná a pohotová moderátorka Markétka Kovářová si poté, co Ráčci sestoupili z pódia, rychle utřela slzičky z tváře, aby desátého D*RÁČKA zahájila. Dodejme, že to nebyl toho dne rozhodně jediný podobně emotivně zabarvený vstup. Také ostatní vystupující dokázali velice často chytit za srdíčko nejen Markétku, ale snad každého diváka ve zcela zaplněném sále rakovnického kulturáku.

„Ráda bych nyní poděkovala všem těm, kteří nehledíc na problémy nebo čas, nezištně a neúnavně pomáhají nejen našemu Ráčku, ale všem handicapovaným osobám,“ poděkovala Ilona Hrušková a vyzvala všechny ty, kteří uslyší své jméno, aby si přišli pro poděkování na pódium.

A jelikož mezi těmi, kterým Ráček veřejně poděkoval, byl rovněž Rakovnický deník, je třeba poděkování oplatit. Díky, Ráčku, za všechny ty krásné okamžiky, které jsme s tebou jako novináři mohli během let prožít. Drž se a rozdávej radost a pocit štěstí všem těm potřebným, zdravotně postiženým lidičkám, kteří tě na svých problematických cestičkách životem nejvíce potřebují.

A určitě na shledanou za rok.