„Pohádka do kin přišla podle plánu, vidělo ji hned sto tisíc diváků, pak ale kina zavřeli. V televizi běžela až letos v červnu a diváci ji mohou vidět i na Netflixu,“ potvrzuje režisér Zdeněk Troška.

Obyvatelé Mšeci tak měli jedinečnou možnost zhlédnout snímek společně na velkém plátně v improvizovaném kinosálu školy. Moderování večera se ujal starosta Mšece Jiří Loskot. Po promítání následovala beseda s režisérem, který se netají tím, že si už pět a půl roku užívá zasloužený odpočinek a ze všeho nejraději nedělá vůbec nic.

„Řekl jsem, že už filmy točit nebudu, ale lidé mi hubují a prosí, že chtějí další pohádku. Já jsem ale v lockdownu strašně zlenivěl a ze všeho nejraději se povaluji, těším se na snídani a po snídani se těším, jak si po obědě hezky zdřímnu. To je moje pracovní náplň. A také hodně čtu. Za život jsem si koupil spoustu knih s tím, že si je přečtu, až budu v důchodu. Takže si to teď velmi užívám,“ prozradil při besedě s humorem sobě vlastním Zdeněk Troška, kterého zpovídal Václav Matěj Duchek. Tradičně došlo na veselé historky z natáčení. Na závěr nechyběla autogramiáda a společné focení s filmařem.