Důvodem je podle Jurinové to, že už se nechce nechat trápit fámami, drby a pomluvami.

„Na posledním jednání zastupitelstva, prohlásil občan Michal Žána, mimochodem syn koaličního zastupitele a předsedy finančního výboru, že zvolil sdružení „Změnu pro Sadskou" a že si ještě žádné změny nevšiml. Je to lež, vyřčená na veřejném jednání. Pak vzal do rukou Sadské noviny a prohlásil, že když je otevře, nedozví se nic, než to, že se někdo někomu dívá do výstřihu. Je to opět překvapující primitivní lež," okomentovala situaci na posledním zastupitelstvu Eva Jurinová.

Další lež, kterou podle ní zmíněný občan vyřkl, byl milion korun, který město údajně zaplatilo za výrobu novin. „Mí kolegové, kteří jsou informováni, kolik Sadské noviny stojí, nechali tuto nehoráznost plynout prostorem. To mě jen utvrdilo v tom, že už se nechci nechat trápit fámami, drby a pomluvami," zmínila Eva Jurinová.

„Občan vypustil několik závažných a prokazatelných lží, kterými vážně poškodil práci rady i finance města a pověst Sadských novin. Proti těmto lžím jsem se bránila pouze sama a dost hlasitě, neboť manipulace v malém městě jsou zvlášť nebezpečné," vyjádřila se dál Eva Jurinová a upozornila, že to zdaleka není první lež a nepodložená informace, proti které se musela bránit. Byla to ta pověstná poslední kapka. Proto se rozhodla z tohoto prostředí odejít.

Oprava budovy muzea

Poslední slib před volbami, který se Evě Jurinové nepodařilo splnit sobě ani občanům, je oprava nevzhledné budovy muzea, na kterou se ze své kanceláře denně dívá. Téměř rok prý hledala a rozjednala investora, který by budovu opravil a přestavěl na Spolkový dům. „Po mém dotazu, zda bude spolupracovat, i když nebudu ve funkci starostky, bohužel odpověděl, že nikoliv," doplnila Eva Jurinová.

Podle bývalé starostky 
a nynější opoziční zastupitelky Cecilie Pajkrtové 
z ODS nemá opozice na odstoupení starostky žádný podíl a k této věci ani moc informací. „Paní starostka svolala na 16. listopadu mimořádné zastupitelstvo. Očekávám, že chce rezignovat z důvodu, že se chtějí ze Sadské odstěhovat. V každém případě pak dojde k nějakému přeskupení sil na radnici," uvedla Pajkrtová, která nyní působí jako tajemnice Městského úřadu v Pečkách.

Pokud Eva Jurinová odejde i ze zastupitelstva, podle výsledků komunálních voleb z roku 2014 ji má nahradit první náhradník z kandidátky. Na postu první náhradnice je dvaatřicetiletá učitelka 
a školní asistentka Lucie Chourová. Zda bude ona tou, která zasedne do patnáctičlenného zastupitelstva města, se uvidí zřejmě až po následujícím zasedání ve středu 16. listopadu.

Čtěte také: V Sadské se stala starostkou televizní moderátorka 
Eva Jurinová