Na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografii, na které stojí s českou vlajkou před Letištěm Václava Havla v Praze a chystá se k odletu na soutěžní klání. „Děkuji všem, co si vzpomněli a drží palce! Snad nezklamu," napsal k fotografii.

David Šváb zaznamenal úspěch loni v srpni, kdy získal čtvrté místo v celonárodní soutěži Muž roku 2015. Už místo v tehdejší finálové dvanáctce si musel vybojovat v konkurenci 911 přihlášených mužů z celé země. Ve finálovém klání pak měl těžkou pozici, protože soutěžil s číslem 1. Nakonec získal čtvrté místo.

Výbuch velké radosti

„Vybouchla ve mně obrovská radost a překvapení. Bylo to něco úžasného, něco, co by měl zažít každý. Ten pocit, když si chcete splnit svůj sen, jdete si za ním, tvrdě dřete a najednou to vyjde, bylo to opravdu úžasné," řekl tehdy. Už těsně po finále věděl, že proklínaná "bramborová medaile, je veliký úspěch a že ho čeká další meta v podobě soutěže v Dominikánské republuce.  

Tam odletěl v neděli a nyní má před sebou dny soustřední a veliký finálový večer, který přijde na řadu v pátek 15. července. V soutěži "o největšího fešáka vesmíru" se utká s devětadvaceti soupeři z různých zemí světa včetně Polska, Francie, Nizozemska či Belgie, ale i Nigérie, nebo Indie.

Čtěte také: Sympaťák roku Jan Vurm 
z Poděbrad poletí na Filipíny