Návštěvníci akce, kterou už tradičně pořádá Lesní správa Křivoklát, s Lesní správou Nižbor a Lužná si letos mohli vybrat ze dvou tras. Jedna byla obtížnější a druhá lehčí pro malé děti. Obě končily v cíli u lovecké chaty Emilovna. Během cesty děti plnily různé úkoly a poznávali rostliny, ptáky, mláďata, stromy a další. Na jednotlivých stanovištích zajistili pořadatelé hlídky, které jejich výkony hodnotily. „Den s Lesy pořádáme už strašně dlouho. Na našem stanovišti U kmotry lišky děti poznávaly lesní zvěř a prolézaly noru,“ uvedla Kateřina Chytrá z Lesní správy Litvínov.

Dne s Lesy se aktivně zúčastnily i maminky s kočárky. „Chodíme sem už několik let. Už se těším, až dorazíme k Emilovně. Je tam krásné prostředí uprostřed lesa. Všude pohoda a klid a příjemný doprovodný program. Děti se těší na aktivity, které pro ně pořadatelé opět připravili,“ vysvětlila Jitka Dvořáková, která k Emilovně vyrazila s dětským kočárkem.

Na obou stezkách, které k Emilovně vedly, si návštěvníci mohli ověřit své znalosti o přírodě, vyzkoušet šikovnost i sportovní zdatnost. V cíli na děti čekala malá odměna a poukázka na občerstvení. V rámci doprovodného programu si děti i dospělí užili sokolníky, jízdu na koních, skákací hrad, rukodělné práce a další zajímavé aktivity.