K nejzajímavějším kouskům výstavy sběratele Františka Frolíka mimo jiné patří také autogramy T. G. Masaryka, Edvarda Beneše, Milana Rastislava Štefánika, či Ludvíka Svobody.

František Frolík se sbírání podpisů věnuje již přes třicet let a je také členem Klubu sběratelů podpisů, jehož předseda Jiří Štork byl také hostem vernisáže. „Se sbíráním autogramů jsem začal v roce 1984, kdy jsem získal první podpisy od známých cyklokrosařů. Autogramy, které na téhle výstavě můžete vidět, jsou sice zajímavé, ovšem nejedná se o ty nejvzácnější. Výstava byla koncipována k období první světové války a k osobnostem, které s ní jsou nějakým způsobem spjaty," vysvětlil autor výstavy.

Ten se rozpovídal také o svých nejoblíbenějších kouscích. „Myslím si, že nejzajímavější autogram nemusí vždy být ten nejstarší," řekl Kladenskému deníku Frolík, který následně dodal, že ze své sedm a půl tisícové sbírky je nejvíce pyšný na podpis a kondolenční listy k úmrtí Vojtěcha Hanaise.

Právě šestici kondolenčních listů si může veřejnost prohlédnout také na Lánech. „K mým nejoblíbenějším kouskům patří pohled s podpisy horolezecké expedice Peru, která tragicky zahynula po sesuvu laviny v roce 1970," dodal.

Čtěte také: Zdravotnická škola přivítala německou delegaci

Jan Brabec