Kdo bude bojovat o 65 křesel středočeského zastupitelstva? Jsou to tyto strany a hnutí: Komunistická strana Čech a Moravy; Česká pirátská strana; Trikolóra hnutí občanů; Volte Pravý Blok (zkratka politické strany); ANO 2011; Rozumní – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty; Svoboda a přímá demokracie (SPD); Spojenci pro Středočeský kraj – TOP 09, Hlas, Zelení (název koalice, kterou tvoří TOP 09, HLAS, Strana zelených); Občanská demokratická aliance; Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti; Dělnická strana sociální spravedlnosti; Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT; Svobodní; Česká strana sociálně demokratická; STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a Občanská demokratická strana.

Oproti minulým volbám do zastupitelstva Středočeského kraje, kdy kandidovalo 20 stran, tak do letošního klání putuje o čtyři strany méně.

Kdo jsou lídrové šestnácti kandidátek však zatím úřady neodhalily. „Přehled konkrétních kandidátů  lze zveřejnit až po registraci kandidátních listin, která podle zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, může proběhnout pouze mezi  50. až 48. dnem přede dnem voleb,“ vysvětlil Jan Nováček.

PŘEHLED PODANÝCH KANDIDÁTEK PRO KRAJSKÉ VOLBY 2020:
1. Komunistická strana Čech a Moravy,
2. Česká pirátská strana;
3. Trikolóra hnutí občanů;
4. Volte Pravý Blok (zkratka politické strany);
5. ANO 2011;
6. Rozumní – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty;
7. Svoboda a přímá demokracie (SPD);
8. Spojenci pro Středočeský kraj – TOP 09, Hlas, Zelení (název koalice, kterou tvoří TOP 09, HLAS, Strana zelených);
9. Občanská demokratická aliance;
10. Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti;
11. Dělnická strana sociální spravedlnosti;
12. Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT;
13. Svobodní;
14. Česká strana sociálně demokratická;
15. STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ;
16. Občanská demokratická strana.