Je už dokonce stanoveno, jak by se poskytnuté peníze měly rozdělit: zdaleka totiž nejsou určeny jen na nákup zmiňovaných štětců a plechovek s barvami. Rovný čtvrtmilion, 250 tisíc, by měl posloužit na tradiční obnovu jedné třetiny značených tras. To se dělá pravidelně – všechny trasy jsou tedy zrevidovány každé tři roky. Opravovat značení je však třeba i mimo tento plán – a to nejen kvůli řádění vandalů. Třeba těžba dřeva napadeného kůrovcem dokáže původně zcela jasnou a přehlednou trasu změnit k nepoznání. Padesát tisíc korun má pak být určeno přímo na údržbu prvků informačního systému: stojanů map a směrovníků, jichž je ve středních Čechách sedm tisíc. A celá polovina z očekávané částky, 300 tisíc, by měla jít na výrobu cykloznaček a jejich instalaci v terénu.

Peníze jsou potřeba, i když značkaři turistického klubu pracují ve svém volném čase a bez nároku na odměnu; proplaceny dostávají jen cestovní náhrady. „Směrovky, informační panely a další materiál stojí nemalé finanční prostředky, s nimiž potřebují pomoci,“ poznamenal radní kraje pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO).

Působení klubu turistů v tomto směru oceňuje jak z pohledu cestovního ruchu, tak jako přínos pro rozvoj kondice a zdravého životního stylu ostatních obyvatel. „Kvalitně značené a pravidelně udržované turistické trasy jsou nutností pro návštěvníky kraje i jeho obyvatele, kteří mají rádi volnočasové aktivity v přírodě,“ zdůraznil Draxler.