Nyní mohou příznivci své favority mezi semfinalisty určenými výběrovou komisí podpořit hlasováním o cenu veřejnosti. To je na www.neziskovkaroku.cz otevřeno po dva měsíce – až do 22. prosince.

Výsledky pak budou vyhlášeny 14. ledna na slavnostním večeru komponovaném ve stylu předávání filmových Oscarů. Tato akce se však tentokrát neodehraje jen v režii NROS, Nadace rozvoje občanské společnosti, jež za oceňováním profesionálně vedených neziskovek tradičně stojí.

Nově se letos připojí také Asociace veřejně prospěšných organizací ČR s premiérovým udělováním „ceny důvěryhodnosti“: jde o Zlatý banán pro neziskovky držící Značku spolehlivosti potvrzující, že organizace funguje v souladu se svým posláním a dobře hospodaří se svěřenými prostředky.

Samotná NROS pořádá Neziskovku roku již po sedmé, přičemž vždy chce zviditelnit nejlépe vedené neziskové organizace a jejich práci představit jako příklad hodný následování.

„Máme velkou radost, že organizujeme už sedmý ročník,“ poznamenala ředitelka nadace Jana Vožechová. „A ještě větší z toho, že se nám daří držet zájem neziskových organizací s touhou se více profesionalizovat a zdokonalovat ve svých činnostech,“ konstatovala.

K účasti v hlasování vybízí známá politička a právnička Helena Válková (ANO), nyní zastávající post vládní zmocněnkyně pro lidská práva, jež nad Neziskovkou roku 2019 převzala záštitu. „Já svůj hlas rozhodně pošlu,“ netají, že má své favority – byť je otázkou, zda při závěrečném udílení cen nakonec přizná, koho přesně v hlasování o cenu veřejnosti podpořila.

Jako poskytovatelka záštity spíš bude hovořit o uznání pro všechny kvalitní organizace z neziskového sektoru. Ty podle jejích slov mají v naší společnosti nezastupitelnou úlohu. „I když je škála jejich činnosti široká, mají neziskovky jedno společné – a sice velké nadšení pro věc. Zajišťují ohromné spektrum služeb a já jsem přesvědčená, že za to by jim měl být navrácen význam, respekt i důstojnost, který jim vždy příslušel a přísluší,“ shrnula Válkové své pocity.

Semifinalisté Neziskovky roku 2019

* Kategorie Malá neziskovka roku 2019:
- Maendeleo
- Tělocvičná jednota Sokol Milovice
- Spolek Pod Studencem

* Kategorie Střední neziskovka roku 2019
- MAS Šternbersko, o.p.s.
- Unie neslyšících Brno, z.s.
- Hospicová péče sv. Kleofáše, o.p.s.
- Clementas Kolín, z.ú.
- Na počátku, o. p .s.

* Kategorie Velká neziskovka roku 2019
- Charita Uherský Brod
- ParaCENTRUM Fenix, z. s.
- MENS SANA, z.ú.
- Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.
- Sdružení Linka bezpečí

Zdroj: www.neziskovkaroku.cz

close Z vyhlášení Neziskovka roku 2018. info Zdroj: fb Neziskovka roku zoom_in