A mezi nimi jako pacienty přece není rozdíl, byť třeba Hynek patří spádově do oblastní nemocnice kraje, zatímco Vilém do té menší, která má soukromého vlastníka. Či Jarmila do té zřizované městem.

Ilustrační fotografie.
Obchůdky v malých obcích dostanou podporu. Přednost mají chudé oblasti

Mezi nemocnice, které nezřizuje ani nezakládá kraj a lůžkovou péči zajišťují minimálně provozováním interního oddělení, na základě jejich žádostí o podporu rozdělili středočeští zastupitelé celkem 25 milionů korun, připomněl statutární náměstek hejtmanky Pavel Pavlík (ODS), který má v radě kraje na starost oblast zdravotnictví. „Jsem rád, že se už podruhé podařilo v krajském rozpočtu vyčlenit peníze na to, abychom přispěli na zlepšení péče pro naše občany i v jiných než krajských zařízeních,“ konstatoval. S připomínkou, že to je závazek, k němuž se nynější rada kraje přihlásila po volbách ve sém programovém prohlášení.

Pacient na prvním místě

„Stále platí náš názor, že na prvním místě má být vždy pacient a kvalita jemu poskytované péče. A s tou samozřejmě souvisí i dobré přístrojové vybavení, na které je možné čerpat dotace z našeho programu,“ poznamenal Pavlík. Krajský úřad, který žádosti o dotace vyřizoval, potvrzuje: poskytovatelé akutní lůžkové péče nejčastěji žádali o příspěvek na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení.