Post vedoucího oddělení komunikace a PR, který je součástí odboru kancelář hejtmanky, zůstával neobsazen od loňského července. Tehdy rezignoval její předchůdce Marek Rejman, jenž svůj odchod vysvětloval vyvozením osobních důsledků z nezvládnutí vnější komunikace v takzvané kauze trestního oznámení na záchranářku.

Za minulostí se však Kemrová neohlíží; nabízí pohled dopředu. „Mým cílem je nastavit komunikaci kraje na úrovni běžných standardů 21. století,“ konstatovala. A chystané změny zatím spíš naznačuje, než by slibovala něco konkrétního: „Chtěla bych dokázat, že i komunikace státní správy může být srozumitelná, užitečná – a snad i zábavná.“ Jedním dechem vyjádřila naději, že se jí brzy „podaří navázat dialog se všemi partnery“.

Jan Jakob na předvolební debatě pozvaných kandidátů na středočeského hejtmana v takzvaném štábním domku v areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.
Jan Jakob odchází do velké politiky. Ve Sněmovně nahradí Miroslava Kalouska

Sama sebe představila jako bývalou dlouholetou manažerku komunikace telekomunikačního operátora T-Mobile. Zmínila dále, že je certifikovanou učitelkou jógy, ve volném čase ráda cestuje, tančí, čte, učí se hebrejsky či se pokouší vychovat svého parson teriéra Froda. Ve známost vešla také díky knize V nejlepším věku – s podtitulem Bohyně (skoro) nestárnou. Ze svého vzdělání upozornila na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Vedle práce pro operátora T-Mobile, kde strávila 18 let, zmínila předchozí působení na obdobných pozicích například v telekomunikační společnosti Aliatel či v Českém rozhlase.

Za jednu z největších odbornic na vnější, vnitřní i firemní komunikaci, což potvrzují i četná profesní ocenění, označila v úterý Kemrovou hejtmanka Petra Pecková (za STAN). „Na spolupráci se velmi těším; její zkušenosti a nastavená laťka z firemního sektoru ve veřejné správě velmi prospějí,“ chválí hejtmanka už předem. Je nicméně přesvědčena, že ví, o čem hovoří: „Nemám totiž malých cílů – a mám radost, že se Martina stává podstatnou součástí týmu.“