Kladno

Například na Kladensku pořádá řadu táborů volnočasové středisko Labyrint. To nabízí dětem celkem osm možností, kam vyjet. S Labyrintem se děti podívají dokonce až do Německa. Skoro všechny tábory už ovšem hlásí téměř plno. Středisko nabízí také osm příměstských táborů, jejich tématem je například věda nebo plážové sporty.

Beroun

Velký zájem o letní tábory registrují také ve středisku volného času Domeček Hořovice. Na většinu táborů je plno, pár volných míst zbývá jen v těch příměstských. Rodiče tak mají šanci své ratolesti přihlásit jen v případě, že některé ze zapsaných dětí krátce před odjezdem třeba onemocní. „Zájem o tábory je pořád stejný, to se nemění. Změnila se ale věková kategorie, děti od šesté a sedmé třídy už jezdí minimálně. Je složitější vymyslet program, který by je zaujal," řekla ředitelka Domečku v Hořovicích.

Rakovník

Na Rakovnicku mohou děti a jejich rodiče vybírat nejen z táborů příměstských, ale i těch tradičních, kde se ještě stále spí ve stanech. Takový nabízí například Letní pionýrský tábor U zbořeného mlýna v Krtech u Jesenice. Příměstské tábory pro děti pořádá například Dům dětí a mládeže v Rakovníku, zatímco jeden z táborů bude zaměřen na keramiku, druhý děti zavede mezi Šmouly. V Rakovníku pořádají také dětský modelářský tábor. Děti se naučí modely stavět, ale také řídit je.


Muzeum T. G. M. v Rakovníku zase letos vyhlašuje už šestý ročník příměstského táboru, letos je na programu putování Po stopách Golema.
„Letos se chceme zaměřit na židovské pohádky, takže i naše výlety budou vždy souviset s touto tématikou," informovala Kateřina Blažková, která tábor zajišťuje. A jak je to na táborech s mobilními telefony? S mobily u dětí prý mají v Rakovníku jen dobrou zkušenost. „Jelikož se jedná o starší děti, které jsou navíc v dobré partě svých kamarádů, mobil slouží jen pro kontakt s rodiči. Ale při plnění úkolů na ně děti rády zapomenou," dodala Kateřina Blažková.

Příbram

Také na táboře v Nadějkově na Příbramsku mají děti mobily povolené, avšak nemají možnost si je dobíjet. Z Příbrami se dá vyrazit na mnoho táborů. Například v rekreačním středisku Hrachov organizují hudební, filmový, adrenalinový, výtvarný, modelingový, taneční či robotický tábor.