První výjezd směruje z Prahy do brdské oblasti – z hlavního města přes Vrané nad Vltavou, Čisovice a Mníšek pod Brdy do Dobříše a zpět – lze se ale těšit i na výlety s Cyklohráčkem na Křivoklátsko, do horního Posázaví nebo na Podblanicko. Atraktivní jsou nejen cílové stanice, ale vystoupit lze i cestou a užívat si místních lákadel. Takových speciálních středečních jízd se do 24. srpna uskuteční celkem sedm.

I pro ně platí, že svezení v tomto vlaku České dráhy nabízejí za své běžné jízdné nebo v rámci rovněž standardního tarifu Pražské integrované dopravy (včetně uplatnění předplatních kuponů). Pro každou trasu platí samostatný jízdní řád; středeční odjezdy tedy nejsou pro všechny plánované výlety stanoveny jednotně. Lze nicméně počítat s tím, že z pražského hlavního nádraží bude vlak vyjíždět vždy před devátou dopolední – a s návratem lze počítat mezi 16. a 18. hodinou.

Zážitky ze svezení na kolejích dostupné jen příležitostně mají také nabídnout chystané vyjížďky s párou do dolního Posázaví a na Pražský Semmering (pokud tedy bude počasí příznivé a nestane se, že by byl vyhlášen zákaz jízdy parních lokomotiv v rámci protipožárních opatření pro období déletrvajícího sucha). Ohlášeno je použití parní lokomotivy zvané Čtyřkolák.

Vyjížďka romantickým krajem podél Vltavy a Sázavy po trase, jíž už prvorepublikoví trampové dali název Posázavský Pacifik, se chystá na sobotu 23. července. Vlak, v němž nebude chybět ani bufetový vůz, má ze smíchovského nádraží v Praze vyjíždět v 9.54. Přes Davli, Jílové u Prahy a Krhanice dorazí do Týnce nad Sázavou. Se zpáteční cestou se počítá ve 14.22, a to s nahlédnutím do Ladova kraje: na trase přes Čerčany a Senohraby.

O den později, v neděli 24. července, má historický vlak vyrážet po metropoli a blízkém okolí na okružní trase Praha-Smíchov, Rudná u Prahy, Hostivice, Praha-Zličín a Praha-Smíchov: s vyhlídkami na Prokopské údolí a zdoláním 150 výškových metrů. V tomto případě se má odjíždět dvakrát: v 10.12 a ve 14.55.

Středeční výlety s Cyklohráčkem:

- 13. července 8.59–16.19: Praha hl. n., Vrané nad Vltavou, Čisovice, Mníšek pod Brdy, Dobříš (barokní areál Skalka v Mníšku pod Brdy, Muzeum trabantů v Nové Vsi pod Pleší, Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, zámky Mníšek pod Brdy a Dobříš)

- 20. července 8.56–16.01: Praha hl. n., Praha-Zahradní Město, Říčany, Čerčany, Benešov u Prahy, Postupice, Vlašim (Automuzeum Svět Škodovek v Čerčanech, Muzeum kočárů ve Vysoké Lhotě u Čerčan, Muzeum Podblanicka v Benešově, Muzeum Říčany, zámky Konopiště, Vlašim a Jemniště)

- 27. července 9.09–17.38: Praha hl. n., Kladno, Stochov, Lužná u Rakovníka, Rakovník, Křivoklát, Roztoky u Křivoklátu (ČD Muzeum Lužná u Rakovníka, Muzeum T.G.M. v Rakovníku, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, Sportovní areály města Kladna, hrad Křivoklát, zámky Kladno a Lány)

- 3. srpna 8.55–17.16: Praha hl. n., Beroun, Příbram, Březnice, Rožmitál pod Třemšínem (Hornické muzeum Příbram, Městské muzeum a Galerie Ludvíka Kuby v Březnici, Muzeum Českého krasu v Berouně, Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem, zámek Březnice, Svatohorské poutní muzeum v Příbrami)

- 10. srpna 8.56–17.46: Praha hl. n., Čerčany, Sázava, Český Šternberk zastávka, Kácov (Automuzeum Svět Škodovek v Čerčanech, hrad Český Šternberk, klášter Sázava, Muzeum kočárů ve Vysoké Lhotě u Čerčan)

- 17. srpna 9.08–16.19: Praha hl. n., Vrané nad Vltavou, Čisovice, Mníšek pod Brdy, Dobříš (barokní areál Skalka v Mníšku pod Brdy, Muzeum trabantů v Nové Vsi pod Pleší, Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, zámky Mníšek pod Brdy a Dobříš)

- 24. srpna 9.11–17.38: Praha hl. n., Beroun-Závodí, Křivoklát, Rakovník, Lužná u Rakovníka (ČD Muzeum Lužná u Rakovníka, Hamousův statek ve Zbečně, Muzeum Českého krasu v Berouně, Muzeum T.G.M. v Rakovníku, hrad Křivoklát, zámek Nižbor)