„Hlasujeme také o tři nejlepší masky z průvodu, které dostanou cenu,” řekla předsedkyně občanského sdružení Rousínov Ludmila Faflíková. V průvodu bylo okolo šedesáti masek, které si tvořili lidé sami nebo si je zapůjčili v místní škole. „Mám na sobě tradiční kostým selky, který jsem si šila sama,” prozradila Pavla Vondráčková, účastnice průvodu.

Tradiční masopust by měl mít několik hlavních postav. „V průvodu nesmí chybět ženicha a nevěsta, ty máme vždy. Kobylu nebo medvěda s medvědářem nemáme, ale měli jsme je v minulých letech,” prozradila Ludmila Faflíková. Po dvouhodinovém průvodu Rousínovem se masky opět zastavily před hospodou, odkud se vycházelo. Nechybělo ani ctění žida, který vybíral do kasičky finanční příspěvky pro kapelu Rozmarýn. Vyvolávač měl na starosti plynulý chod průvodu, organizoval dobu návštěvy u jednotlivých domů, které si připravili pohoštění pro masky i návštěvníky.

„U těchto domů se průvod zastaví. Ženich si tradičně zatancuje s paní domu a nevěsta s pánem domu. Jí se, pije a pak se pokračuje k dalšímu domu, jak je zvykem,” dodala Faflíková. Zúčastnili se nejen místní, ale i přespolní. „Jsme tady letos poprvé, kamarád tady bydlí, tak jsme přijeli na doporučení,” řekl Rakovnickému Deníku Ctirad Mrzena z Kolešovic v uniformě STB. Smutnou součásti bylo i zapalování svíček. „Tento rok se masopust v Rousínově pojí i se vzpomínkou na potápěče Jana Mouchu, který se utopil před rokem právě v den masopustu,” uvedl Luděk Uher, člen průvodu. Lidé v maskách se zastavili u jeho domu a zapálili svíčky jako vzpomínku a v očích mnoha lidí byly vidět slzy.