Chopinův valčík se setkal se známou hospodskou polkou „Co jste hasiči", brazilskou sambou či lidovým tancem kavkazských národů, zvaným Lezginka.

Vzácně vyrovnaná kvalita všech výkonů porotce v čele s Petrem Maláskem na jednu stranu potěšila, ale na stranu druhou jim přidělala vrásky: rozhodnout, kteří tři účastníci ve druhém kole skončí, bylo opravdu těžké.

Zatímco diváci si o přestávce vychutnávali lahůdky z bohatého teplého i studeného bufetu, někteří ze soutěžících se shlukli kolem klavíru v hotelovém lobby a zajammovali si. Radost z hudby je silnější než pociťovaná rivalita.

Magnet pro favorita

Hostem večera byla punkfolková kapela Barový mouchy, jejíž repertoár lidé mohou znát například z úspěšné komedie Okresní přebor. Jejich dvě písně s barovou poetikou ještě víc podpořily dobrou náladu v sále. V závěru večera se hlasování ujali i sami diváci: přistupovali k tabuli se jmény interpretů a pomocí magnetky podpořili svého favorita.

Výsledky druhého kola a záznamy vystoupení všech soutěžících můžete vidět na www.pianist.cz. Tam také můžete hlasovat a jednoho z těch, kdo vypadl, vrátit zpátky do hry o unikátní trofej, platinou zdobenou plastiku na hudební téma známé sklářské výtvarnice Gordany Turuk, a o další exkluzivní ceny, které poskytuje společnost Petrof, kavárna New York Café, hotel Boscolo Prague a společnost Merlot d'Or.

Třetí kolo soutěže se odehraje v neděli 1. března; hosty večera budou proslulá violistka Jitka Hosprová a Kokeš Jazz Trio. Lístky v ceně 650 korun, které kromě vstupu zahrnují sklenku sektu a lahodnou večeři, si můžete rezervovat také na www.pianist.cz.