Nepochopitelné jednání Deník zaznamenal minulou sobotu v Ořechu na Praze-západ, kde kolona aut na stopce odbočovala z objízdné trasy nahrazující uzavřený nájezd na Pražský okruh. Kdyby auto přijíždějící od pražských Řeporyjí respektovalo předepsanou čtyřicítku, odbočit klidně stihla i dvě vozidla. Řidič však dupl na plyn – zcela zjevně proto, aby se před něj prostě nikdo nevešel… Naštěstí jen kvílely brzdy; rána se neozvala.

Nedodržování maximální povolené rychlosti má podle Truxových slov na svědomí více než polovinu smrtelných nehod. Častěji se také opakují nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky, nevěnování se řízení (včetně telefonování či psaní SMS zpráv) nebo přejetí do protisměru.

I když středočeští policisté sahají k sankcím a řidiči musí během prázdnin počítat s častějšími silničními kontrolami, obracejí se na řidiče i s apelem, že dodržování předpisů je také v jejich zájmu. „Aby dbali na své vlastní bezpečí, ale i na bezpečí dalších řidičů a osob v silničním provozu,“ zdůraznil Truxa nejen v souvislosti se silným provozem o prázdninových víkendech.