"Námi nominovaná Drahomíra Juráková ve svém vystoupení připomněla letošní 100. výročí vzniku ČsOL a představila baráčnický kroj, protože je také členkou XVII. župy Františka Holého. Babičky se stručně představily, dále vystoupily ve volné disciplíně a nakonec se předvedly na módní přehlídce. Soutěžícím fandilo plně zaplněné hlediště slánského divadla. Babičky byly odměněny velkým potleskem," popsala průběh akce předsedkyně ČsOL Kladno Eva Armeanová.

Všechny babičky soutěžily s plným nasazením, takže porota neměla lehký úkol vybrat tři nejlepší. V porotě kromě starosty Slaného a krajského radního Martina Hrabánka zasedl i radní Pavel Pavlík, Marika Hemmerová, ředitelka pořádající agentury, místopředseda Krajské rady seniorů Středočeského kraje Josef Hák, Martina Doupovcová z Ministerstva práce a sociálních věcí a v neposlední řadě výše zmíněná předsedkyně Československé obce legionářské Kladno Eva Armeanová.

O hudební vystoupení se postaralo duo Kamélie a Vladimír Hron, který celým večer i provázel. Středočeský radní Pavel Pavlík následně vyhlásil nejstarší Babičku, a to paní Danuši Dudkovou ze Smečna. Následovalo vyhlášení Babičky sympatie a tou se stala Jaroslava Rockenschaubová z Nového Strašecí, o té hlasováním rozhodli přítomní fandící diváci.

Na závěr Martin Hrabánek oznámil výsledky a vítězkám předal korunku a šerpu. Bronzovou babičkou se stala Eva Vaňková z Kutné Hory, druhé místo a stříbrnou Babičkou Středočeského kraje je již šerpou ověšená Jaroslava Rockenschaubová z Nového Strašecí. První místo a zlatou Babičkou Středočeského kraje pro rok 2021 se stala Miroslava Havlíčková z Poděbrad. Ta bude reprezentovat Středočeský kraj v celostátním finále 19. listopadu 2021 v Olomouci.

"Za ČsOL Kladno se zúčastnilo 16 členů a mezi nimi i loňská vítězka Miroslava Čížková, která reprezentovala kladenskou jednotu a stala se Babičkou roku 2020 Středočeského kraje. Do soutěže se zapojíme i příští rok, kandidátku máme již vybranou," uzavřela Eva Armeanová.