ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Ministerstvo připravuje změnu struktury zveřejňovaných údajů s rozšířením až na úroveň okresů – ani to však nestačí představitelům obcí a měst. Starostové volají po konkrétních údajích z míst, kde působí, aby na místní úrovni mohli reagovat přijímáním konkrétních opatření.

Ti středočeští se dočkají zřejmě od neděle – informace od hygieniků by se k nim měly dostávat prostřednictvím KOPIS neboli krajského operačního střediska profesionálních hasičů. Ve středu odpoledne o tom informovala středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „Je po tom velká poptávka,“ konstatovala s tím, že oslovila hygieniky – a ti kývli.

Starostové zjistí denně počet nakažených


„Hygienická stanice vám bude posílat informace o stavu nakažených ve vašich obcích, abyste měli přehled, jakým způsobem se viróza nebo Covid-19 týká i vašich měst a obcí,“ vzkázala starostům ve svém videoposelství na krajské facebookové stránce. To mimochodem mělo za první hodinu 3,4 tisíce zhlédnutí. Hejtmanka zdůraznila, že jde o informace z hygienické stanice a nikoli od krajského úřadu. „My jsme jim jen nabídli náš systém – a jsem ráda, že hygienická stanice toto přivítala,“ konstatovala.

Rovněž Helena Frintová z kanceláře hejtmanky v sobotní tiskové zprávě zdůraznila, že míra informací, jež budou starostům poskytovány prostřednictvím systému, který znají a na jehož užívání jsou zvyklí, je plně v kompetenci krajské hygienické stanice. „Hygiena bude KOPIS zásobovat informacemi každý den,“ doplnila Jermanová k obsahu dohody.

 #interaktivni-infografika|7b97f5fa-3988-450d-8387-dc19fb57d066#

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in