Někteří se vypravili i na poznávací cesty do českých regionů, přičemž SCCR zorganizovala i výjezd do středních Čech. „Své turistické dojmy nyní tvůrci předávají na síti,“ konstatovala Vurbsová. Osmi internetovým autorům centrála cestovního ruchu společně s Turistickou oblastí Kutnohorsko a Kolínsko představila nabídku Kutné Hory, Malešova, Kačiny a Kolína.

Ředitel SCCR Jakub Kulhánek připomněl, že se účastnili bloggeři, tvůrce podcastů, novinářka na volné noze i influenceři působící na sociálních sítích Tik Tok či Instagram. Tyto návštěvníky oslovující publikum v Austrálii, Kanadě, Rumunsku, USA a Velké Británii spojily nejen společné zážitky ze středních Čech, ale také posty na různých sociálních sítích a platformách doplněné tagem @VisitCentralBohemia.

Sypač. Ilustrační foto.
Silničky, kde údržba není nutná, nechá Středočeský kraj k dispozici bílé zimě

V Kutné Hoře na tyto hosty čekalo setkání s kurátorem GASK neboli Galerie Středočeského kraje Richardem Drurym, zažili komentovanou prohlídku katedrály v Sedlci a kostnice při svíčkách po zavírací době nebo individuální prohlídku chrámu sv. Barbory. Nechyběla ani prohlídka Vlašského dvora a knihtiskárny; včetně možnost vyrobit si vlastní pohlednici.

Tvrzí a pivovarem Malešov tyto návštěvníky provedl přímo majitel Ondřej Slačálek. „Zejména tato část programu ve většině rezonovala společně s návštěvou kostnice a katedrály v Sedlci nejvíce. Poslední den byla na programu návštěva Bartolomějského návrší s kostnicí v Kolíně,“ poznamenal Kulhánek.

V rámci brněnské konference dále podle Kulhánkových slov jevili zájem o střední Čechy zejména holandští bloggeři zaměřující se na lifestyle a camping či influenceři z USA nebo Velké Británie. „Většina z nich uvažuje o návštěvě v příštím roce; někteří z nich jsou již ve spojení se zahraničními zastoupeními agentury CzechTourism,“ poznamenal Kulhánek.

Digitální tvůrci, kteří navštívili střední Čechy

- Adriana MacNaughton (Spojené království): instagram.com/wander.licious
- Cat MacRae (Austrálie): catsninelives.com
- Isabel Leong (USA): belaroundtheworld.com
- Jasmine Chen (USA, Kanada): mysuitcasejourneys.com
- Larch Gauld (Spojené království, USA): thesilvernomad.co.uk
- Max Hartshorne (USA): GoNOMAD Travel
- Monica Suma (Rumunsko): monicasuma.contently.com
- Priya Shah (Spojené království): instagram.com/journey7continents

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu